سرویس بهتر پیام‌ رسان‌‌ های داخلی، تلگرام را به سرنوشت وایبر دچار می‌‌ کند

رسانه کلیک - رییس کمیته مخابرات مجلس گفت: پس از پا گرفتن واقعی پیام‌ رسان‌ های داخلی، سرنوشت تلگرام مثل وایبر می‌ شود که فیلتر نیست، اما کسی هم در آن حضور ندارد.

سرویس بهتر پیام‌ رسان‌‌ های داخلی، تلگرام را به سرنوشت وایبر دچار می‌‌ کند

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ رمضانعلی سبحانی‌ فر رییس کمیته مخابرات مجلس امروز از احتمال رفع فیلتر تلگرام طی چند ماه آینده خبر داد و عنوان کرد: در پی افزایش تدریجی امکانات و قابلیت‌ های اپلیکیشن‌ های داخلی که طی چند ماه آینده اتفاق خواهد افتاد، رفع فیلتر تلگرام نیز قوت خواهد گرفت ( احتمال رفع فیلتر تلگرام طی چند ماه آینده ).

وی اظهار داشت: در پاسخ به سوالی درباره اینکه مطرح شدن موضوع احتمال رفع فیلتر تلگرام در ایران، وایبر را به عنوان سرنوشت تلگرام در ایران مثال زدم و گفتم با برنامه‌ ای که برای تقویت پیام‌ رسان‌ های داخلی در دست انجام است اگر نتیجه این شود که پیام‌ رسان های داخلی سرویس بهتری نسبت به نمونه‌ های خارجی ارایه کنند، دیگر موضوع فیلتر کردن یا نکردن سرویس‌ های خارجی معنا ندارد؛ مانند اینکه اکنون وایبر در ایران فیلتر نیست، اما کسی در آن حضور ندارد.

سبحانی‌ فر در پاسخ به این سوال که با توجه به عضویت شما در کارگروه فیلترینگ گمانه زنی هایی از مستند بودن اظهارنظر اخیرتان بر اطلاعات غیررسمی مدیریتی مطرح شد، بیان کرد: تنها اطلاعی که دارم و بر اساس آن صحبت کردم برنامه جدی‌ برای تقویت و افزایش ظرفیت پیام رسان های بومی است.

ارسال نظر