نگفتم تلگرام رفع فیلتر می شود/ 10 میلیون کاربر فعال در پیام رسان های بومی

رسانه کلیک - رییس کمیته ارتباطات مجلس با بیان اینکه هم اکنون 10 میلیون کاربر فعال عضو پیام رسان های بومی هستند، گفت: من نگفتم که تلگرام رفع فیلتر می شود.

نگفتم تلگرام رفع فیلتر می شود/ 10 میلیون کاربر فعال در پیام رسان های بومی

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ رمضانعلی سبحانی فر رییس کمیته ارتباطات مجلس در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در مورد اظهاراتش برای احتمال رفع فیلتر تلگرام عنوان کرد: من نگفتم که تلگرام رفع فیلتر می شود ( معاون دادستان کل کشور: تلگرام هرگز رفع فیلتر نمی شود ).

وی اظهار داشت: در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسیده بود آقای دکتر فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی گفته است که تلگرام رفع فیلتر می شود، بنده تاکید کردم که بعید می دانم منظور آقای فیروزآبادی این بوده باشد.

سبحانی فر ادامه داد: به نظر می آید آنچه که مد نظر صحبت های ایشان مربوط به تقویت پیام رسان های داخلی و قابلیت رقابت آنها با شبکه خارجی تلگرام بوده است.

وی افزود: با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی داخلی در حال تقویت است، احتمال اینکه در آینده شبکه تلگرام از انحصار در بیاید زیاد است. چرا که در این صورت اکثر کاربران با توجه به سرویس ها و خدمات شبکه های داخلی، به این شبکه روی خواهند آورد و قاعدتا تلگرام از انحصار در می آید. مانند شبکه وایبر که همه از آن کوچ کردند، ضرورتی بر فیلتر و غیر فیلتر تلگرام نیز وجود نخواهد داشت ( سرویس بهتر پیام‌ رسان‌‌ های داخلی، تلگرام را به سرنوشت وایبر دچار می‌‌ کند ).

رییس کمیته ارتباطات مجلس تصریح کرد: هم اکنون پیام رسان های بومی به خوبی مورد حمایت واقع شده اند و به نظر می رسد بستر حمایتی برای آنها فراهم شده باشد.

سبحانی فر یادآور شد: هم اکنون عضویت ۲۵ میلیون کاربر در پیام رسان های بومی ثبت شده و حدود ۱۰ میلیون کاربر فعال در این پیام رسانها هستند. پیش بینی می شود که در آینده نیز این روند بهتر هم خواهد شد ( فعالیت 29 میلیون ایرانی در 7 پیام‌رسان داخلی ).

ارسال نظر