رفع فیلتر توییتر به کجا رسید؟

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات درباره آخرین وضعیت رفع فیلتر توییتر در ایران توضیح داد.

رفع فیلتر توییتر به کجا رسید؟

به گزارش کلیک به نقل از مشرق؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عدم پاسخ به نامه ارسالی از سوی برخی از وزراء و نمایندگان مجلس به قوه‌ قضاییه در رابطه با رفع فیلتر توییتر در ایران خبر داد ( 6 وزیر و 2 نماینده مجلس خواستار رفع فیلتر توییتر شدند ).

وی درباره اینکه از دیدگاه دادستانی ورود قوه‌ قضاییه به موضوع یک اپلیکشن مانع از ورود کمیته مصادیق مجرمانه به موضوع آن پیام‌ رسان می‌ شود، عنوان کرد: تصمیمات کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه ملی است، اما تصمیمات بازپرس‌ ها و قضات محلی هستند؛ در واقع حکم سراسری برای فیلتر یک نرم‌ افزار از سوی قوه‌ قضاییه صادر نشده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این اقدام قوه قضاییه پاسخ داده شده است، اظهار کرد: ما این را پاسخ داده‌ ایم که در آن پاسخ آمده "حکم کمیته تعیین مصادیق سراسری است در کمیته تعیین مصادیق مصوب شده و در کمیته نیز قابل رفع است؛ اگر دادسرایی برای مسدود شدن یک پیام‌ رسان به صورت محلی حکم داده آن حکم از دید ما محترم است".

آذری جهرمی افزود: از دید ما کمیته تعیین مصادیق مجرمانه می‌ تواند به فیلتر یا عدم فیلتر اپلیکیشن‌ ها ورود داشته باشد، هر چند این موضوع حقوقی شده و ما منتظر پاسخ قوه قضاییه هستیم ( رفع فیلتر توییتر امکان ندارد ).

ارسال نظر