عقب نشینی مدیرعامل فیسبوک پس از اعتراض کارمندان

رسانه کلیک - پس از آنکه کارمندان فیسبوک نسبت به سیاست‌های این شبکه اجتماعی اعتراض کردند، مارک زاکربرگ در یک پست فیسبوکی اعلام کرد تصمیم دارد تغییراتی در سیاست‌های این شبکه اجتماعی ایجاد کند. البته او هیچ قولی درباره تغییراتی خاص در قوانین این شبکه اجتماعی نداده است. 

عقب نشینی مدیرعامل فیسبوک پس از اعتراض کارمندان

این امر مربوط به سیاست هایی است که فیسبوک با توجه به آنها اجازه داد پست‌های جنجالی رئیس جمهور آمریکا طی اعتراضات اخیر به مرگ یک سیاهپوست همچنان بدون تغییر قابل مشاهده باشد.

او در این پست نوشته است: می‌دانم که بسیاری از شما تصور می‌کنید باید به پست‌های رئیس جمهور در هفته‌های اخیر برچسب می‌زدیم. ما قصد داریم برخی از سیاست‌هایی را بررسی کنیم که به گفتگو و تهدیدهای مربوط به استفاده از زور مربوط است تا در صورت لزوم بندهایی را تغییر دهیم.

اشاره دقیق زاکربرگ به پست «با شروع غارت، تیراندازی آغاز می‌شود» دونالد ترامپ است که فیسبوک آن را از پلتفرم خود حذف نکرد.

مدیر ارشد اجرایی فیسبوک در ادامه افزود: ما سعی می‌کنیم به غیر از دو اقدام عدم تغییر پست در پلتفرم یا حذف آن، گزینه‌هایی احتمالی برای بررسی محتوای خشن و نیمه خشن را بررسی کنیم.

به گفته زاکربرگ فیس بوک سعی می کند درباره تصمیماتش برای حذف پست ها و بررسی پست هایی که به سرکوب رای دهندگان منجر می‌شود شفاف عمل کند. همچنین این شبکه اجتماعی به دنبال توسعه نرم افزاری است که عدالت نژادی را ترویج می‌کند.

هفته گذشته در یک جلسه اداری، کارمندان فیسبوک موضع زاکربرگ نسبت به پست‌های ترامپ را زیر سوال بردند.

ارسال نظر