اینستاگرام برای کاربران ایرانی قطع می‌شود؟

پاسخ وزیر ارتباطات به این سوال که آیا اینستاگرام برای کاربران ایرانی قطع می‌شود این بود که این تصمیم در اختیار این وزارتخانه نیست و نهادهای تصمیم‌گیر تصمیم گیری می‌کنند.

اینستاگرام برای کاربران ایرانی قطع می‌شود؟

عیسی زارع پور، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا قصدی برای مسدودسازی دسترسی کاربران به برخی از شبکه های اجتماعی و پیام رسان های غیربومی وجود دارد یا خیر، گفت:

«ما حتما باید در فضای مجازی شرایطی را فراهم کنیم که از حقوق مردم در این فضا حمایت کنیم. وقتی تمام زندگی مردم با فضای مجازی گره خورده حتما و قطعا باید دولت زیرساخت هایی را در این زمینه فراهم کند که از حقوق مردم حمایت کند، این به هیچ وجه به معنای مسدودسازی نیست، بلکه به معنای قانومند کردن و نظام مند کردن است.»

وی با تاکید بر اینکه نگاه ما به فناوری اطلاعات نگاهی فرصت محور است، گفت: «ما از این ابزار می‌توانیم برای حل مشکلات کشور استفاده کنیم، ارتقای کارآمدی، سرعت دادن به کارها، استقرار دولت هوشمند، حذف امضاهای طلایی و ... همگی جزو ظرفیت هایی است که این ابزار برای ما فراهم کرده است و می‌توان از آن برای ارائه خدمات به مردم استفاده کرد.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: «ما حتما و قطعا حداکثر استفاده را از این فناوری برای حل مشکلات مردم خواهیم کرد.

زارع پور درباره اینکه آیا این سخنان شما به این معناست که مردم و صاحبان کسب و کارها نگرانی بابت قطع اینستاگرام و ... نداشته باشند، گفت: «این ها تصمیماتی نیست که وزارت ارتباطات بگیرد و به هرحال نهادهای تصمیم‌گیر در این حوزه باید تصمیم گیری کنند.»

بیشتر بدانید: اولین جلسه کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت در مجلس (امروز ۱۸ مهر)

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: «نگاه ما این است که حداکثر استفاده را از این ابزار برای حل مشکلات کشور داشته باشیم. در عین حال فضا باید قانونمند باشد تا اگر حقی از کسی ضایع شد، بتواند آن را پیگیری کند. اما تصمیمات درباره اینکه چه پلتفرمی استفاده بشود یا نشود، در اختیار وزارت ارتباطات نیست.»

همچنین بخوانید: وزیر ارتباطات حمایت از پیام رسان های داخلی را ضروری دانست

منبع: همشهری

ارسال نظر