حالت تمرین و زمان بندی لایو اینستاگرام قابلیت جدید این اپلیکیشن

لایو اینستاگرام به دو قابلیت جدید مجهز شده است. یکی امکان برنامه ریزی برای لایو از ۹۰ روز قبل و دیگری حالت تمرین که قبل از برگزاری لایو می‌توان در محیطی خصوصی آن را تمرین کرد.

حالت تمرین و زمان بندی لایو اینستاگرام قابلیت جدید این اپلیکیشن

اینستاگرام، شب گذشته از ارائه‌ی دو قابلیت جدید برای طرفداران قابلیت برگزاری لایو در این شبکه اجتماعی خبر داد. یکی از قابلیت‌ها، به کاربران اجازه می‌دهد که تا ۹۰ روز قبل از برگزاری یک لایو، آن را برنامه‌ریزی کنند و سپس این خبر را به اطلاع طرفداران خود برسانند.

قابلیت برنامه ریزی لایو اینستاگرام

علاوه بر این، باید به «حالت تمرین» (Practice Mode) هم اشاره کنیم که به افراد اجازه می‌دهد قبل از برگزاری لایو، در همان محیط اینستاگرام یک لایو موقتی و خصوصی ایجاد کنند تا چیزهایی مانند وضعیت اینترنت، محتوای لایو، نورپردازی و غیره را با طرف مقابل بررسی کنند.

باید خاطرنشان کنیم سرویس‌هایی مانند یوتیوب، تیک‌تاک و حتی خود فیسبوک مدت‌هاست که از قابلیت برنامه‌ریزی برای لایو بهره می‌برند و حالا کاربران اینستاگرام هم می‌توانند از این مشخصه استفاده کنند. در اینستاگرام بعد از مشخص کردن تاریخ برگزاری لایو، امکان اشتراک‌گذاری تاریخ آن از طریق پست و استوری وجود دارد.

تیک‌تاک که مهم‌ترین رقیب اینستاگرام محسوب می‌شود، به‌تازگی توجه بیشتری به لایو نشان داده و مثلا حالا کاربران این اپلیکیشن در بخش Explore به‌راحتی می‌توانند به لایوهای افراد مختلف دسترسی پیدا کنند. اینستاگرام هم به‌تازگی در حال تغییر استراتژی خود در قبال ویدیوها است. مدتی قبل این شرکت برند IGTV را کنار گذاشت و این ویدیوها دیگر در فید اصلی نمایش داده می‌شوند.

بیشتر بخوانید: بخش جدید Video در بروزرسانی اینستاگرام

از طرف دیگر، دکمه‌ی مربوط به بخش Reels همچنان در بخش مرکزی دکمه‌های ردیف پایین اپلیکیشن قرار دارد و این یعنی اینستاگرام همچنان به موفقیت این ویدیوهای کوتاه چند ثانیه‌ای امیدوار است. اینستاگرام اعلام کرده که قابلیت برنامه‌ریزی برای برگزاری لایو‌ برای تمام کاربران ارائه شده ولی «حالت تمرین» به زودی فعال خواهد شد.

منبع: دیجی‌کالا

ارسال نظر