دسترسی رایگان به داده‌های توییتر برای کمک به برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان

توئیتر به قصد کمک به برنامه نویسان و توسعه دهندگان برای طراحی ابزار و محصولات تازه امکان دسترسی رایگان به داده‌های خود را فراهم کرد. 

دسترسی رایگان به داده‌های توییتر برای کمک به برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان

به نقل از رویترز، توئیتر امیدوار است این روند تازه به تولید محصولات تازه‌ای منجر شود که مکالمات آنلاین امن‌تر را ممکن کرده و مدیریت محتوا را در فضای مجازی تسهیل کند.

این اقدام بخشی از تلاش‌های روزافزون توئیتر در یک سال اخیر برای تمرکززدایی از این شرکت است. توئیتر قصد دارد از این طریق به کاربران کنترل بیشتری بر روی محتوای قابل مشاهده‌شان در فید توئیتر بدهد یا راه‌های تازه‌ای برای به اشتراک گذاری محتوا در سایت خود در دسترس قرار دهد.

تلاش برای افزایش دسترسی توسعه‌دهندگان توئیتر در حالی صورت می‌گیرد که توئیتر، فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی با انتقادهای جهانی در مورد اینکه چگونه الگوریتم‌های آن‌ها تنها برخی محتوای خاص را نشان می‌دهند و نقشی مخرب در جهت افزایش انتشار اطلاعات نادرست یا سخنان نفرت‌انگیز دارند، مواجه هستند.

از روز دوشنبه، توسعه‌دهندگان می‌توانند از طریق رابط برنامه‌نویسی کاربردی توئیتر (API) و بدون صرف هیچ هزینه‌ای، به داده‌های حداکثر ۲ میلیون توییت در ماه دسترسی داشته باشند.

بیشتر بدانید: ایجاد تیم مخصوص رمزارز در توییتر به نام «توئیتر کریپتو»

منبع: مهر

ارسال نظر