یوتوب بالاخره جنگ تمام عیار با برنامه‌های مسدودکننده تبلیغات را آغاز کرد

درصورتی که از مسدودکننده تبلیغات در یوتوب استفاده می‌کنید، این پلتفرم اکنون دیگر به شما اجازه تماشای ویدیو نمی‌دهد.

یوتوب بالاخره جنگ تمام عیار با برنامه‌های مسدودکننده تبلیغات را آغاز کرد

یوتوب از ماه می (اردیبهشت ماه 1402) سازوکارهای خود را برای مسدودکردن برنامه‌های حذف تبلیغات بیشتر کرده بود. اکنون این شرکت می‌خواهد در سراسر جهان برنامه‌های مسدودکننده تبلیغات را به کلی مسدود کند. درصورتی که از اد بلاکر برای تماشای ویدیو استفاده می‌کنید، یوتوب با نمایش یک اعلان مانع تماشای ویدیو شما می‌شود. این سیاست در راستای ترغیب بینندگان به استفاده از اکانت پریمیوم انجام می‌گردد.

براساس اعلامیه منتشرشده در ورج، یوتوب می‌خواهد بینندگان را ترغیب کند برای حذف تبلیغات، از حساب پریمیوم استفاده کنند. این شرکت برای اجرای گسترده‌ سیاست خود، برنامه‌های مسدودکننده تبلیغات را کاملاً مسدود می‌کند.

استفاده از حذف‌کننده‌های تبلیغات، شرایط خدمات یوتوب را نقض می‌کند. یوتوب اکنون تلاشی جهانی را آغاز کرده‌ است تا از بینندگان بخواهد از مسدودکننده‌های تبلیغات استفاده نکنند و به یوتوب اجازه دهند تبلیغات را در پلتفرم خود نمایش دهد یا برای حذف تبلیغات از اکانت پریمیوم استفاده کنند. درواقع تبلیغات حامی بسیاری از تولیدکنندگان محتوا در سراسر جهان است و بدین طریق به میلیاردها نفر فرصت می‌دهد به محتوای مورد علاقه خود در یوتوب دسترسی داشته باشند.

مقابله با مسدودکننده‌های تبلیغات در یوتوب جدی‌تر می‌شود

350

درصورتی که از مسدودکننده‌های تبلیغات استفاده می‌کنید، یوتوب به شما اعلان بالا را نشان خواهد داد. برای تماشای ویدیو یا باید اجازه دهید که یوتوب تبلیغات خود را نمایش دهد یا اکانت پریمیوم بخرید. اکانت پریمیوم در جولای (تیرماه) شاهد افزایش قیمت بوده و به 13.99 دلار در ماه (یا 139.99 دلار سالانه) رسیده است. طرح خانواده یوتوب برای حداکثر پنج عضو 22.99 دلار در ماه و قیمت دانشجویی آن 7.99 دلار در ماه است.

گزینه اجازه نمایش تبلیغات در سایت‌های زیادی مرسوم است و بسیاری از نشریات نیز برای نمایش مطالب و محتواهای خود از کاربر چنین اجازه‌ای می‌گیرند. اما اکنون، یوتوب بزرگ‌ترین سایتی است که در حال انجام چنین کاری است.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر