قابلیت «کلوز فرندز» برای پست‌ها و ریلزهای اینستاگرام منتشر شد

با قابلیت جدید اینستاگرام می‌توانید پست‌ها و ریلزهای خود را با افراد خاص به اشتراک بگذارید.

قابلیت «کلوز فرندز» برای پست‌ها و ریلزهای اینستاگرام منتشر شد

همه ما با قابلیت «کلوز فرندز» (Close Friends) یا همان دوستان نزدیک اینستاگرام آشنا هستیم. این ویژگی که تا پیش‌ازاین برای استوری‌ها و Notes در دسترس بود، حالا برای پست‌ها و ریلزها هم فعال شده است تا بتوانید آن‌ها را با گروه کوچکی از افراد خاص به اشتراک بگذارید.

گسترش قابلیت Close Friends به بخش پست‌ها و ریلزها می‌تواند نحوه عملکرد اینستاگرام را به‌طور چشمگیری تغییر دهد؛ چرا که فید شما دچار تغییراتی خواهد شد. برای مثال، نه‌تنها خودتان، بلکه دیگران هم می‌توانند نمایش پست‌های خود را محدود کنند و اگر در دایره دوستان نزدیک آن‌ها نباشید، در فید خود پست‌ها را نخواهید دید.

پست‌هایی که با افراد کلوز فرندز به اشتراک گذاشته شوند، در کنار آیدی آن‌ها یک آیکون سبز همراه با ستاره قرار می‌گیرد. این ویژگی می‌تواند به‌نوعی باعث افزایش حفظ حریم خصوصی کاربران شود و البته شاید به روشی برای کسب درآمد هم تبدیل شود. برای مثال، افراد با دریافت پول، کاربران خاص را در لیست دوستان نزدیک خود قرار می‌دهند و پست‌های خود را تنها با آن‌ها به اشتراک می‌گذارند.

آموزش استفاده از قابلیت کلوز فرندز پست‌ها و ریلزهای اینستاگرام

16060

برای استفاده از قابلیت Close Friends برای پست‌ها و ریلزهای خود، باید در هنگام به‌اشتراک‌گذاری آن‌ها گزینه Audience را انتخاب کنید. در این بخش گزینه Close Friends را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Done بزنید. در ادامه پست شما برای دوستان نزدیکتان منتشر می‌شود.

اینستاگرام برای اولین‌بار در سال 2018 ویژگی کلوز فرندز را برای استوری‌ها منتشر کرد تا کاربران استوری‌های خود را با گروه کوچک‌تری از افراد به اشتراک بگذارند. حالا همین ویژگی برای پست‌ها و ریلزها ارائه شده است تا افراد خاص بتوانند آن‌ها را مشاهده کنند.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر