گزارش مالی اپل خبر از درآمد 62.9 میلیارد دلاری آن می دهد

رسانه کلیک - گزارش مالی اپل در اینترنت منتشر شد. این کمپانی موفق شده در سه ماهه چهارم سال مالی 2018 به درآمد 62.9 میلیارد دلاری دست پیدا کند.

گزارش مالی اپل خبر از درآمد 62.9 میلیارد دلاری آن می دهد

اپل امروز گزارش مالی خود را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، اپل موفق به کسب درآمد 62.9 میلیارد دلاری در سه ماهه سوم 2018 (سه ماهه چهارم سال مالی 2018) شده است. این درآمد از پیش بینی تحلیلگران وال استریت بیشتر است.

در این بازه زمانی اپل موفق به فروش 46.9 میلیون آیفون شده که تفاوتی با فروش 46.677 میلیونی آیفون در بازه زمانی مشابه در سال گذشته میلادی ندارد؛ با این حال درآمد اپل افزایش یافته است.

میانگین قیمت آیفون های فروخته شده در سال گذشته میلادی 618 دلار بود و حال میانگین قیمت آیفون های اپل به 793 دلار رسیده که افزایش چشمگیری را نشان می دهد. یکی از دلایل افزایش این میانگین قیمت، عرضه آیفون ایکس اس و آیفون XS مکس به بازار است.

فروش تبلت های اپل در این بازه زمانی در مقایسه با سال گذشته میلادی کاهش یافته است. اپل در سه ماهه سوم 2018 موفق به فروش 9.69 میلیون آیپد شده که درآمدی برابر با 4.1 میلیارد دلار را برای آن به همراه داشته است.

گزارش مالی اپل

گزارش مالی اپل میزان فروش کامپیوترهای مک و اپل واچ را به ترتیب برابر با 7.4 و 4.234 میلیارد دلار اعلام کرده است. بیشتر درآمد اپل در سه ماهه سوم 2018 مربوط به بازارهای خارجی بوده که در این میان ژاپن در صدر قرار گرفته است. میزان درآمد اپل در ژاپن در مقایسه با سال گذشته میلادی رشدی 34 درصدی داشته است.

اپل اعلام کرده به احتمال زیاد در گزارش های مالی خود در آینده، میزان فروش آیفون، آیپد و کامپیوترهای مک را در اختیار رسانه ها قرار نمی دهد. به اعتقاد اپل، میزان فروش محصولات در 90 روز نمی تواند پتانسیل یک کمپانی را نشان دهد. به نظر می رسد عدم افزایش فروش آیفون ها، دلیل این تصمیم باشد.

ارسال نظر