کاهش فروش گوشی های هوشمند باعث تعدیل نیرو در فاکسکان شد

رسانه کلیک - فاکسکان وظیفه تولید گوشی های هوشمند بسیاری از برندها را بر عهده دارد. این شرکت به تازگی خبر از اخراج 50 هزار کارگر خود داده است.

کاهش فروش گوشی های هوشمند باعث تعدیل نیرو در فاکسکان شد

فاکسکان تعدیل نیرو کرد. این شرکت چینی 50 هزار کارگر را اخراج کرده است. در حالی که این رقم در مقایسه با سال گذشته میلادی تفاوت چندانی ندارد، این شرکت زودتر از گذشته تصمیم به تعدیل نیرو گرفته است.

گفته می شود دلیل این تعدیل نیرو مربوط به کاهش فروش آیفون های اپل در بازارهای جهانی است. گوشی های هوشمند این برند کاهش فروش را در بازار تجربه می کنند، در همین راستا شاهد کاهش سفارشات تولید از سوی این کمپانی هستیم.

پگاترون دومین شرکت بزرگ تولیدکننده آیفون های اپل محسوب می شود. این شرکت نیز در گذشته تعدیل نیرو کرده است. گفته می شود این شرکت در ماه نزدیک به 10 هزار نفر را اخراج کرده است.

فاکسکان به دنبال کاهش هزینه های جاری خود است. این شرکت پیش بینی کرده فروش گوشی های هوشمند در سال 2019 در بازارهای جهانی با کاهش روبه‌رو می شود که این امر به معنای اخراج تعداد بیشتری کارگر است.

آیفون ایکس اس مکس

اپل در بازارهای جهانی با مشکلات جدی مواجه است. این کمپانی در کشورهای آلمان و چین نمی تواند برخی از محصولات خود را به فروش برساند. شکایت کوالکام از اپل باعث ایجاد این محدودیت شده است.

اپل سال گذشته میلادی از سه گوشی هوشمند جدید، آیفون XS، آیفون XS مکس و آیفون XR رونمایی کرد. این محصولات نتوانستند باعث نجات اپل در بازار شوند و این کمپانی کوپرتینویی سال 2018 را به عنوان سومین شرکت تولیدکننده گوشی های هوشمند به پایان رساند.

به نظر می رسد اپل قصد دارد در سال جاری میلادی نیز از سه آیفون جدید رونمایی کند. شایعات نام این محصولات را آیفون XI، آیفون XI مکس و آیفون XR 2018 اعلام کرده اند.

ارسال نظر