مجوز اوبر در لندن باطل شد

رسانه کلیک - مجوز فعالیت اوبر در لندن تمدید نشد. این موضوع به معنای توقف فعالیت آن در آینده نزدیک در لندن است. دلیل این کار، مشکلات امنیتی اعلام شده است.

مجوز اوبر در لندن باطل شد

اوبر در آینده نزدیک امکان فعالیت در لندن را از دست می دهد. رگولاتور این شهر، حمل و نقل در لندن (TfL) به علت عدم سازگاری و همچنین فعالیت رانندگان بدون بیمه و معلق شده در این شهر، مجوز این شرکت را تمدید نکرده است. رئیس بخش مجوز TfL در این زمینه اعلام کرده:

در حالی که اوبر بهبودهایی را اعمال کرده است، فعالیت راننده های بدون پروانه و بیمه برای ما غیر قابل قبول است.

اوبر در لندن مشکلات زیادی را پست سر گذاشته است. در سال 2017 نیز شاهد لغو مجوز فعالیت این شرکت بودیم که علت آن عدم حس مسئولیت پذیری مدیرعامل آن عنوان شده بود. با این وجود، اوبر توانست دوباره مجوز دریافت کند و به فعالیت خود در این شهر ادامه دهد.

علت عدم تمدید مجوز این شرکت از سوی TfL مربوط به رخنه های امنیتی می شود. مشکل بزرگ این تاکسی اینترنتی، امکان آپلود تصاویر رانندگان بدون مجوز برای رانندگان دیگر است. با این کار، افراد می توانند با پروفایل رانندگان دیگر کار کنند. بر اساس گفته TfL، حداقل 14 هزار سفر با این روش انجام شده است. یکی دیگر از مشکلات این شرکت، امکان ثبت نام دوباره رانندگان تعلیق شده در این سیستم و فعالیت مجدد است.

اوبر در لندن

اوبر تا 21 روز فرصت دارد به این تصمیم اعتراض کند. دارا خسروشاهی، مدیر عامل این شرکت تاکسی اینترنتی در توییتی اعلام کرد:

در دو سال اخیر ما تغییرات بنیادین در نحوه فعالیت خود در لندن ایجاد کردیم. ما بسیار به اهداف خود نزدیک شدیم و همچنان به راه خود ادامه می دهیم. میلیون ها راننده و مسافر در لندن به ما تکیه کرده اند.

باید دید در نهایت TfL مجوز فعالیت اوبر در لندن را تمدید می کند یا خیر.

ارسال نظر