ساندرای پیچای مدیرعامل شرکت آلفابت شد

رسانه کلیک – مدیر عامل فعلی گوگل یعنی ساندرای پیچای به عنوان مدیرعامل آلفابت انتخاب شد. پیجای در گوگل عملکرد بسیار مناسبی داشته و انتظار می رود در آلفابت نیز موفق باشد.

ساندرای پیچای مدیرعامل شرکت آلفابت شد

بنیانگذاران گوگل یعنی لری پیج و سرگی برین چندی پیش اعلام کردند که ساندرای پیچای مدیر عامل فعلی گوگل در آینده به کمپانی آلفابت می پیوندد. پیچای در کمپانی جدید جایگزین پیج خواهد شد و به سمت مدیر عامل در می آید. سرگی برین نیز عنوان ریاست آلفابت را به شخص دیگری واگذار خواهد کرد.

آلفابت در سال 2015 و به عنوان مجموعه ای از شرکت های کوچکتر آغاز به کار کرد. تجارت اصلی آلفابت حول شرکت گوگل می چرخد اما Waymo (ماشین های خودران)، Verily (علوم زیستی)، Calico (تحقیق و توسعه بیوتکنولوژی)، Sidewalk Labs (نوآوری های شهری) و Loon (دسترسی به اینترنت در مناطق روستایی به وسیله بالن) نیز همگی جزو مجموعه هایی هستند که توسط آلفابت اداره می شوند.

طبق گفته های برین و پیج، در حاضر هیج لزومی ندارد که مدیر عامل های آلفابت و گوگل از یکدیگر متمایز باشند. بنابراین اداره هر دو شرکت به شخص پیچای واگذار شود. اما آیا انتصاب پیچای به سمت مدیر عامل، پیج و برین را از کانون توجه خارج خواهد کرد؟

ساندرای پیچای

پیچای درباره سمت جدید خود در آلفابت و ادامه همکاری با پیج و برین اظهار شادمانی کرده و نقش موثر این دو در موفقیت و تحکیم شرکت ها را متذکر شده است. پیج و برین نیز پیچای را عضو مهمی در مجموعه خوانده اند که 15 سال تمام، شور و علاقه به تکنولوژی را در کارکنان، کاربران و شرکا بیدار کرده است. آن ها اعتقاد دارند که هیچ کس مانند پیچای نمی تواند از عهده این مسئولیت بزرگ برآید. ناگفته نماند که پیچای در طی این مدت علاوه بر اداره گوگل، عضو هیات مدیره شرکت آلفابت نیز بوده است و به خوبی با جزییات کار آشنایی دارد.

پیج و برین همچنین اعلام کردند که از آغاز قصد ماندن در سمت مدیر عامل را نداشته اند. با این حال آن ها همچنان به مشارکت خود به عنوان بنیانگذار، سهامدار و اعضای هیات مدیره ادامه خواهند داد. در پایان باید بگوییم که سهام آلفابت در خارج از ساعات معمول بازار، یعنی در ساعت 5 و 04 دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی، 0.68 درصد افزایش داشته است.

ارسال نظر