اپل از پرداخت تعرفه های وارداتی آیفون در امان ماند

رسانه کلیک - ایالات متحده آمریکا و چین به توافق اولیه دست پیدا کردند. در همین راستا، اعمال تعرفه جدید روی محصولات ساخت چین مانند آیفون  لغو شد.

اپل از پرداخت تعرفه های وارداتی آیفون در امان ماند

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به تازگی در توییتر خود نوشت:

ما بر سر فاز اول معاملات بزرگ خود با چین توافق کرده ایم. تعرفه های مشخص شده تا تاریخ 15 سپتامبر نیز به دلیل وضع این معاملات جدید، اجرا نخواهند شد. تعرفه های 15 درصدی که موجب افزایش قسمت کالاهای ساخت چین از جمله محصولاتی مانند آیفون ها و لپ تاپ ها شده بود، به دلیل این مذاکرات در حال حاضر به تعویق افتاده اند و فعلا نیز هیچ محصولی تحت تاثیر تعرفه ها قرار نخواهد گرفت.

به استناد Wall Street Journal، در حالی که تعرفه های 25 درصدی ایالات متحده آمریکا کماکان روی برخی محصولات ساخت چین باقی خواهد ماند، تعرفه ای که از اول سپتامبر به اجرا درآمده اکنون نصف شده و به 7.5 درصد کاهش می یابد. دفتر نماینده تجاری ایالات متحده برگه ای حقوقی را منتشر کرده که در آن به توافق نامه ایالات متحده و چین مبنی بر خرید بیشتر کالاهای آمریکایی توسط چین در سال آینده اشاره شده است. در این برگه همچنین اشاره شده که اصلاحاتی ساختاری و تغییرات مختلفی در رژیم اقتصادی چین در زمینه های مالکیت معنوی، انتقال فناوری، کشاورزی، خدمات مالی و ارزی و ارز خارجی نیاز است.

رئیس جمهور ایالات متحده از فاز اول توافق نامه در ماه اکتبر صحبت کرده بود، با این حال این توافق نامه هنوز امضا نشده است. به استناد CNBC، معاون وزیر کشاورزی و امور روستایی چین تایید کرده که این معامله شامل برنامه هایی برای افزایش خرید از ایالات متحده است، اما میزان آن هنوز مشخص نشده است و دولت نیز متن کامل یا خلاصه ای از این توافق نامه را منتشر نکرده است. در این میان، اپل یکی از برندگان این توافق محسوب می شود، چرا که دیگر نیازی به پرداخت عوارض برای آیفون نخواهد داشت.

ارسال نظر