گوگل و فیس بوک از انتشار اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا جلوگیری می کنند

رسانه کلیک - با شیوع ویروس کرونا دو کمپانی فیس بوک و گوگل تصمیم گرفته اند تا با همکاری یکدیگر، به مبارزه علیه انتشار اطلاعات و محتویات غلط نسبت به این ویروس خطرناک بپردازند.

گوگل و فیس بوک از انتشار اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا جلوگیری می کنند

ظاهرا گوگل و فیس بوک تصمیم گرفته اند تا با همکاری یکدیگر، از پخش اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا جلوگیری کرده و منابع دقیق و سودمندی را در اختیار کاربران قرار دهند ( ویروس کرونا چیست به همراه راه های مقابله با آن ). کمپانی فیس بوک امروز اعلام کرد که اطلاعات اشتباه را برچسب گذاری کرده و حذف می کند. گوگل نیز یک هشدار SOS را برای جستجوهای مربوط به این ویروس ایجاد کرده است.

سرویس های Fact-Checker جانبی فیس بوک که در حال بازرسی محتویات مربوط به این ویروس هستند، حالا از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان اورژانس بهداشت عمومی در نظر گرفته می شوند. اگر بازرس های Fact-Checker محتوایی را به عنوان اشتباه شناسایی کنند، فیس بوک از انتشار این محتوا جلوگیری کرده و هشداری را برای افراد منتشر کننده، صادر می کند.

فیس بوک همچنین محتویاتی را که توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان گزارش های نادرست یا تئوری های توطئه آمیز و خطرناک تلقی می شوند، حذف می کند (مانند درمان های ساختگی نظیر نوشیدن وایتکس). این سرویس اجتماعی هشتگ های به کار گرفته شده برای انتشار اطلاعات نادرست در اینستاگرام را نیز محدود یا مسدود می سازد.

گوگل و فیس بوک

از سوی دیگر، هشدار SOS گوگل موجب تغییر چیدمان نتایج جستجو شده و جدیدترین اخبار، گزارش های محلی مرتبط، اطلاعات ارزشمند از سوی سازمان های معتبر و نکات امنیتی اصلاح یافته برای ویروس کرونا را در سطرهای اول قرار می دهد. هشدار SOS یکی از ابزارهای اطلاع رسانی بحرانی گوگل بوده که همانند تلاش های فیسبوک، با هدف کمک به کاربران جهت دستیابی امن و سریع به اطلاعات معتبر ساخته شده است.

فیس بوک در حرکتی نوع دوستانه، امکان تبلیغات رایگان را در اختیار سازمان ها و نهادهایی قرار داده که هدف آن ها، برگزاری کمپین های آموزشی و افزایش آگاهی افراد نسبت به ویروس کرونا در نواحی آلوده است. این کمپانی همچنین داده های جمع آوری شده و همچنین نقشه های تراکم جمعیت را در اختیار محققین دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد و همچنین پژوهشگران دانشگاه ملی شینگ هوای تایوان قرار داده تا به کمک آن ها، پیش بینی های بهتری را نسبت به انتشار این ویروس خطرناک به انجام برساند.

ارسال نظر