تاریخ بزرگداشت مریم میرزاخانی در دانشگاه شریف اعلام شد

رسانه کلیک – تاریخ مراسم بزرگداشت مریم میرزاخانی، نابغه ایرانی ریاضی در دانشگاه شریف از سوی اعضای کمیته بزرگداشت مریم میرزاخانی اعلام شد.

تاریخ بزرگداشت مریم میرزاخانی در دانشگاه شریف اعلام شد

به گزارش کلیک ، تاریخ برگزاری مراسم بزرگداشت مریم میرزاخانی، نابغه ایرانی دنیای ریاضی با هماهنگی‌های صورت گرفته روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه سال جاری مصادف با ۱۱ اکتبر سال ۲۰۱۷ خواهد بود. این مراسم بزرگداشت با برنامه‌های متنوع و هماهنگی‌های صورت گرفته قرار است در حد شخصیت بالای بزرگداشت بانوی ریاضیات جهان برگزار شود.

مریم میرزاخانی نخبه ایرانی بعد از موفقیت در المپیاد دانش آموزی ریاضی در سال های ۷۳ و ۷۴ وارد دانشکده ریاضی دانشگاه شریف شد. میرزاخانی طی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد بقیه تحصیلات خود را در دانشگاه هاروارد آمریکا پی گرفت. وی به عنوان یکی از ۱۰ ذهن جوان برگزیده سال ۲۰۰۵ در نشریه آمریکایی پاپیولار ساینس و به عنوان ذهن برتر در رشته ریاضیات تجلیل شد.

مریم میرزاخانی برنده جوایزی چون جایزه ستر از انجمن ریاضی آمریکا در سال ۲۰۱۳، جایزه کلی و مدال فیلدز معادل نوبل ریاضی در سال ۲۰۱۴ شده است؛ میرزاخانی از یازدهم شهریور ماه ۱۳۸۷ در دانشگاه استنفورد به تدریس و پژوهشگری رشته ریاضیات مشغول شد و سابقه تدریس در دانشگاه پرینستون پرداخته است که قرار است در دانشگاه استنفورد نیر مراسم بزرگداشتی بری این استاد نمونه برگزار شود.

مریم میرزاخانی، ملکه ریاضی ایران روز ۲۴ تیر ماه بعد از مدتی مبارزه با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت و ۲۷ تیر ماه در آمریکا به خاک سپرده شد.

اعضای کمیته بزرگداشت مریم میرزاخانی در دومین جلسه ستاد بزرگداشت وی تصمیم گرفتند مراسمی را ۱۹ مهر برای گرامیداشت یاد این نابغه ریاضی ایرانی برگزار کنند.

ارسال نظر