این وب سایت به شما می گوید در صورت انفجار بمب اتمی در محل زندگی تان دقیقا چه اتفاقی می افتد!

رسانه کلیک - برای اینکه متوجه شوید در صورت انفجار بمب اتمی در کشور یا محل زندگی تان چه تبعاتی متوجه شما می شود، می توانید به وب سایت Outrider مراجعه کنید.

این وب سایت به شما می گوید در صورت انفجار بمب اتمی در محل زندگی تان دقیقا چه اتفاقی می افتد!

اواخر سال گذشته، مدیر اسبق بخش نظامی ناتو از احتمال 10 درصدی پرتاب بمب هسته ای توسط کره شمالی به داخال خاک آمریکا خبر داد. درگیری های دیپلماتیک کشور کره شمالی با آمریکا سال گذشته به قدری شدت گرفت که جیمز استاوریدیس ، مدیر نظامی سابق ناتو پیش بینی کرد که احتمال پرتاب بمب اتمی توسط کره شمالی به داخل خاک این کشور به حدود 10 درصد رسیده است. اما اگر چنین اتفاقی بیفتد، چه تبعاتی می تواند داشته باشد؟

صحبت در مورد این اتفاق بیشتر به محل فرود بمب بستگی دارد.

Outrider به تازگی ابزار آنلاینی برای تشخیص تغییرات آب و هوا و اثرات مخاطره انگیز ناشی از انفجار بمب اتمی طراحی کرده است که شدت تخریب فرود آمدن آن در هر نقطه از جهان را تخمین می زند.

بمب اتمی

به عنوان مثال اگر یک بمب W-87 در سیدنی استرالیا فرود آید، حدودا 115 هزار نفر کشته می شوند.

اما اگر یک بمب اتمی در شهر نیویورک فرود آید، دقیقا چه اتفاقی می افتد؟

بمب اتمی

بر اساس پیش بینی این سایت، حدود 1 میلیون نفر کشته می شوند. W-87 را می توان یک بمب اتمی آمریکایی دانست. اگر روسیه تصمیم بگیرد یک بمب Tsar Bomba (بزگترین بمب هیدروژنی ساخته شده تا به امروز) را در شهر نیویورک رها کند، چه پیش می آید؟

بمب اتمی

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، حدود 6 میلیون و 400 هزار نفر کشته خواهند شد.

شایان ذکر است؛ این وب سایت بر اساس اطلاعات سایتی دیگر به نام NUKEMAP طراحی شده که توسط الکس ولرشتاین (دستیار یکی از پروفسورهای موسسه تحقیقاتی Stevens) توسعه داده شده و اعداد و ارقامی که مشاهده می کنید، حاصل داده های جمع آوری شده از مرجع NUKEMAP است.

ارسال نظر