سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی دولت برای محرومیت‌زدایی ارتباطی

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی از سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی دولت برای محرومیت‌زدایی در حوزه ارتباطات شهرستان بشاگرد خبر داد.

سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی دولت برای محرومیت‌زدایی ارتباطی

«محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:‌ در مجموع ۱۳۶ هزار نفر از مردم روستاهای هرمزگان، اینترنت دار و سوار بر قطار فضای مجازی شدند.

وی افزود: مجموع شبکه فیبر نوری هرمزگان ۲هزار و ۸۰۰ کیلومتر بود که ۸۰۰ کیلومتر جدید به آن اضافه شد.

وزیر ارتباطات خاطرنشان‌کرد: مجموعه دکل‌های مخابراتی کل استان حدود ۸۰۰ سایت بود که ۱۸۶ دکل جدید اضافه شد.

آذری‌جهرمی تاکید کرد: فقط پنج درصد روستاهای بشاگرد اینترنت داشتند، امروز بیش از ۸۰ درصد دارای اینترنت هستند و در آینده این عدد به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

وی گفت: به لطف خدا در یک پروژه فشرده ۶ ماهه و با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی دولت، محرومیت در حوزه ارتباطات از بشاگرد زدوده شد.

بازدید جهرمی از هرمزگان

به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امسال برای دومین بار در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۹ و ۲۰ اسفندماه) به شرق و مرکز هرمزگان سفر کرد تا شاهد روند تکمیلی فرآیند طرح‌های ارتباطی در این استان باشد.

وی در روز نخست سفر خود برای بررسی پوشش آنتن دهی تلفن همراه روستاهای شهرستان بشاگرد عازم این شهرستان شد و از چند روستا از جمله روستاهای «وی» و «دهندرشه بابک» سرکشی کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از دیدارهای مردمی در جمع اهالی و مسوولان شهرستان بشاگرد گفت: ۸۵ درصد روستاها و راه های ارتباطی شهرستان بشاگرد با اقدام های انجام شده در زمینه احداث دکل‌های مخابراتی و شبکه فیبرنوری به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند.

آذری جهرمی در حاشیه بازدید از وضعیت آنتن دهی تلفن همراه در شهرستان بشاگرد اظهار داشت: برای اینکه روستاهای باقی مانده هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شده و دانشجویان این مناطق بتوانند از آموزش مجازی و موهبت هایی که اینترنت می‌تواند فراهم کند استفاده کنند برنامه ریزی فشرده ای انجام شد.

وی ادامه داد: محور اصلی محورمیت زدایی از شهرستان بشاگرد بود که یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تنها در این منطقه سرمایه گذاری شد که نتیجه آن حداث افزون‌بر ۷۶ سایت تلفن همراه و ۲۴۰ کیلومتر خط فیبرنوری است.

ارسال نظر