وزیر ارتباطات: تلگرام بومی‌سازی می‌شود

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در جلسه‌ای با اعضای کمیسیون ولایی مجلس شورای اسلامی از تلاش برای بومی سازی تلگرام و توسعه پیام رسان‌های بومی برای رفع نگرانی کاربران ایرانی خبر داد.

وزیر ارتباطات: تلگرام بومی‌سازی می‌شود

به گزارش کلیک ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی صبح امروز در جلسه‌ای با اعضای کمیسون ولایی مجلس شورای اسلامی دیدار کرد و در واکنش نسبت به نگرانی اعضای کمیسیون ولایی در رابطه با پیام رسان تلگرام که از خارج کشور ناوبری می‌شود، گفت: امروزه اطلاعات همه کسانی که از پیام رسان تلگرام استفاده می‌کنند، از جمله نوجوانان، جوانان و افراد مسن یا حتی مسئولات و مدیران میانی و ارشد کشوری از طریق تلگرام منتقل می‌شود و متاسفانه اخبار داغ و محرمانه، پیامک‌های مهم و اسناد جمهوری اسلامی ایران نیز از طریق تلگرام در حال انتقال است که باعث شده است تا به دلیل ناوبری این پیام رسان از خارج از کشور، اطلاعات مردم در اختیار اجنبی ها قرار گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: تلاش ما در حوزه پیام رسان‌ها، بومی سازی تلگرام و رشد و توسعه پیام رسان‌های بومی است.

جهرمی با بیان اینکه در بعضی از شهرستان‌ها و جاده‌ها مشکل آنتن دهی ضعیف تلفن همراه وجود دارد، گفت: در رابطه با رفع مشکل آنتن‌دهی اقداماتی انجام شده است و امیدواریم این مشکل به زودی رفع شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده سالم فرصت‌های فضای مجازی به نفع کشور، رویکرد ما استفاده سالم و صحیح از فضای مجازی برای بهبود شرایط فضای مجازی است و قصد داریم از آن بهره برداری مفید و مثبتی داشته باشیم.

ارسال نظر