چرا مسئولان در رجیستری گوشی های سامسونگ تجدید نظر کردند؟

رسانه کلیک - در حالی که رجیستری گوشی های سامسونگ به سال آینده موکول شده بود اما مسئولان اجرای این طرح به یکباره تغییر موضع دادند. حال سوالی که ممکن است در ذهن کاربران کلید بخورد، این است که این تغییر موضع ناشی از چیست؟

چرا مسئولان در رجیستری گوشی های سامسونگ تجدید نظر کردند؟

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ شب گذشته در حالی به یکباره برند جدید مشمول طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه اعلام شد که بر اساس اطلاع قبلی قرار نبود تا پایان سال مدل جدیدی به اجرای این طرح افزوده شود.

با وجود اینکه پیش‌ بینی می‌ شد برندهای مشهور در بازار موبایل ایران که بیشترین سهم را در اختیار دارند، تا پایان سال جاری به جرگه رجیستر شده‌ ها اضافه شوند تا دامنه فعالیت قاچاقچیان محدود و گستره وسیعی از بازار واردات موبایل ضابطه‌مند شود؛ اما به طور ناگهانی اجرای این طرح برای "سامسونگ" به سال آینده موکول شد ( چرا رجیستری گوشی های سامسونگ به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شد؟ ).

مهمترین دلیل چنین تصمیمی هم به گفته حسین فلاح جوشقانی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این بود که ظرفیت پاسخگویی به مشکلات کاربران پایین است.

وی عنوان کرد: بعد از اجرای رجیستری برای گوشی های ال‌ جی، میزان تماس با مرکز پاسخگویی ما پنج برابر شد و مطمئن هستم با اضافه شدن برندهای جدید، این تماس ها با توجه به سهم قابل توجه هواوی و سونی 10 برابر می‌ شود.

از طرفی محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات با انتشار توییتی اعلام کرد:

بر اساس گزارش دبیر کمیته طرح ثبت تلفن همراه، به‌ دلیل سهم 50 درصدی سامسونگ در بازار و لزوم تثبیت شرایط در روزهای پایانی سال و جلوگیری از تأثیرات منفی بر مصرف کننده نهایی، اعمال طرح برای این نشان تجاری به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شد.

این موضوع که عدم شفافیت و تبعیض قائل شدن بین سامسونگ و سایر برندهای فعال در بازار موبایل را نمود داشت، منجر به واکنش کاربران در فضای مجازی شد.

کاربران بسیاری با خطاب قرار دادن وزیر ارتباطات، از چرایی این رفتار تبعیض‌ آمیز پرسیدند و به نوعی نارضایتی‌ شان را با طرح عناوینی چون «رفتار غیر رقابتی» نشان دادند.

در میان هجمه اعتراضات، یکی از کاربران استثنا قائل شدن برای رجیستری گوشی های سامسونگ را در ارتباط با عرضه پرچم‌دار تازه معرفی شده این برند، یعنی گلکسی اس 9 دانست و این موضوع را شبهه دار عنوان کرد.

وزیر ارتباطات هم برگرفته از این اعتراض، پیشنهاد مشمول شدن گوشی های جدید سامسونگ را منطقی دانست و وعده داد که رجیستری این گوشی ها را به محض عرضه در بازار انجام می‌ دهیم ( طرح رجیستری امروز به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس رسید! ).

بنابراین دلیل اصلی برگشت از موضع قبلی مسئولان رجیستری برای مشمول دانستن برند سامسونگ تنها این موضوع بوده در حالی که هنوز برای برخی جای سوال است که چرا تمامی محصولات این برند تا پایان سال مشمول اعلام نشده است.

از طرفی اعلام زمان رجیستری گوشی های گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس از سوی کانال اطلاع رسانی این طرح در نوع خود عجیب به نظر می رسد؛ مخصوصا زمانی که می بینیم این دو گوشی پرچمدار سامسونگ هنوز به بازارهای جهانی عرضه نشده است!

ارسال نظر