وزیر ارتباطات: فیلتر و فیلترشکن معلول علتی بالاتر است

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از چندگانگی در حوزه رسانه انتقاد کرد و گفت: فیلتر و فیلترشکن معلول علتی بالاتر است و باید سیاست و تکلیف آن در کشور مشخص شود.

وزیر ارتباطات: فیلتر و فیلترشکن معلول علتی بالاتر است

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات امروز در آستانه روز جهانی ارتباطات و در مراسم بهره‌ برداری فاز نخست دولت همراه، اظهار کرد: روز ارتباطات امسال با حواشی همراه بود. واقعیتی وجود دارد و آن سردرگمی در سیاست‌ گذاری حوزه رسانه در کشور است. مردمی که به میهن خود و نظام علاقه‌ مندند، نمایندگان مجلس و دولتمردان را انتخاب می‌ کنند، از طرفی مجلس منتخب مردم قانونی برای ماهواره را تصویب می‌ کند، قانون دستور جمع‌ آوری می‌ دهد و پلیس مقررات را اجرا می‌ کند. از نظر مردم اینجا اگر پلیس خلاف مقررات عمل کند، قهرمان می‌ شود و اگر موافق مقررات عمل کند، خائن می‌ شود.

وی با بیان اینکه فیلتر و فیلترشکن معلول علتی بالاتر است، عنوان کرد: این موضوعات از زمان شبکه‌ های اجتماعی اورکات، فیس بوک و وی چت وجود داشته است. باید یک سیاست و تکلیف در کشور مشخص شود و در تقابل با افکار عمومی، سیاست‌ ها مشخص باشد. ما نباید نیروهای منابع انسانی خود را نابود کنیم ( گسترش باج افزارها، ثمره استفاده از فیلتر شکن / پیام‌ رسان‌ های داخلی به تدریج جایگاه خود را پیدا می‌ کنند ).

ارسال نظر