شروط جدید برای واردات تبلت های سیم کارت خور

رسانه کلیک - اخذ شناسه و ثبت نمایندگی برای واردات تبلت های سیم کارت خور اجباری شد.

شروط جدید برای واردات تبلت های سیم کارت خور

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ گمرک ایران در بخش‌ نامه‌ ای اعلام کرده است که از این پس واردات رایانه لوحی یا همان تبلت‌ هایی که دارای سیم‌ کارت هستند، تنها از طریق اخذ شناسه کالا و ثبت نمایندگی برای آن مجاز خواهد بود.

بر اساس اعلام گمرک، متقاضیان ورود این کالا باید پیش از مراجعه به سامانه جامع تجارت، ابتدا شناسه‌ های کالایی مربوطه را در سامانه شناسه کالا به نشانی cid.ntsw.ir ثبت کرده و سپس جهت ثبت نمایندگی خود در سامانه یکپارچه مجوزها به مرکز اصناف مراجعه کنند.

در صورتی که شناسه کالایی محصول مورد نظر قبلا در سامانه شناسه کالا ثبت شده باشد، می‌ توان بدون تعریف شناسه جدید از شناسه‌ های تعریف‌ شده استفاده کرد. این در حالی است که بر اساس آمار گمرک ایران، در فروردین ماه سال جاری ارزش واردات تبلت های سیم کارت خور بیش از ۵۰۰ هزار دلار بوده است.

آمار گمرک حاکی است که در نخستین ماه از سال جاری ۵۱۴ هزار و ۵۷۷ هزار دلار رایانه لوحی حداقل هفت اینچ دارای سیم‌ کارت از چین و امارات متحده عربی به ایران وارد شده است. این در حالی است که ارزش واردات این کالا در فروردین ماه سال گذشته یک میلیارد و ۹۵۶ هزار و ۳۴۲ دلار بوده است.

به این ترتیب واردات این کالا در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۷۳ درصدی همراه بوده است.

ارسال نظر