دفتر تاکسی اینترنتی ماکسیم در کرمانشاه پلمب شد

رسانه کلیک - مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه، از تعطیلی تاکسی اینترنتی ماکسیم به علت فعالیت غیرقانونی خبر داد و گفت: این تاکسی اینترنتی مجوز فعالیت ندارد.

دفتر تاکسی اینترنتی ماکسیم در کرمانشاه پلمب شد

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ ‏سجاد سلیمانی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه با بیان اینکه این تاکسی اینترنتی حدود یک ماه در شهر کرمانشاه فعالیت می کرد، عنوان کرد: به دلیل نداشتن مجوز، یک بار از فعالیت آن جلوگیری کردیم که متاسفانه باز هم شروع به فعالیت کرد.

وی اظهار کرد: برای بار دوم اقدام به تعطیلی دفتر این تاکسی کردیم و خودروهای وابسته به آن را نیز در صورت فعالیت در قالب تاکسی اینترنتی متوقف می کنیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه اضافه کرد: با دستور مراجع ذیصلاح مبنی بر جلوگیری از فعالیت شرکت های تاکسی آنلاین فاقد مجوز در راستای وظایف ذاتی سازمان تاکسیرانی، شرکت تاکسی اینترنتی ماکسیم توسط پلیس نظارت بر اماکن و دلیل توجه نکردن به هشدارهای قبلی، برای دومین بار پلمب و از ادامه فعالیتش جلوگیری به عمل آمد.

سلیمانی بیان کرد: این شرکت ها تا اخذ مجوز فعالیت از سازمان تاکسیرانی کرمانشاه حق تبلیغ و جذب رانندگان را ندارند.

وی با اشاره به اینکه نرم افزارهای این شرکت ها خارجی هستند و دسترسی خارج از نیاز به اطلاعات مشتریان توسط این برنامه نیز مقدور است، گفت: از این جهت استفاده از نرم افزار و خدمات این شرکت ها تضمینی از لحاظ ایمنی و امنیت برای شهروندان نیست.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه از کانال ها و سایت های اینترنتی تقاضا کرد تا زمانی که مجوز از سوی سازمان تاکسیرانی برای شرکت های تاکسی آنلاین صادر نشده، این موضوع را تبلیغ نکنند.

سلیمانی در ادامه با هشدار به دیگر شرکت های تاکسی اینترنتی تصریح کرد: از آنجایی که شهرداری متولی حمل و نقل عمومی درون شهری است لذا فقط شرکت هایی که دارای مجوز قانونی از سوی سازمان تاکسیرانی هستند می توانند فعالیت نمایند.

وی به صدور مجوز برای فعالیت سه شرکت تاکسی اینترنتی در شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این موضوع هنوز در شهر کرمانشاه به خوبی جا نیفتاده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه به فعالیت 9 هزار و 300 دستگاه تاکسی در شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: از لحاظ تعداد و سن ناوگان تاکسی ها مشکلی نداریم.

سلیمانی بیان کرد: در سال های 95 و 96 تعداد 6 هزار و 400 دستگاه تاکسی جدید وارد ناوگان تاکسیرانی شد و تا یک ماه آینده نیز 100 دستگاه دیگر وارد این ناوگان می شود.

وی در مورد افزایش کرایه تاکسی تصریح کرد: هر سال موضوع افزایش کرایه تاکسی به شورای اسلامی شهر کرمانشاه برای تصویب ارائه می شود که امسال هم درخواست افزایش بیش از 10 درصد کرایه را داده ایم.

ارسال نظر