روایت تاسف برانگیز یک خریدار از استعلام ارز گوشی در سامانه همتا و فروش بی‌ واهمه با دلار آزاد!

رسانه کلیک - بر اساس روایت یک خریدار موبایل که به تازگی اقدام به خرید گوشی کرده، استعلام از سامانه همتای رجیستری می‌ گوید گوشی با دلار 4200 تومانی وارد شده است اما همان محصول بی واهمه با دلار 8 هزار تومان فروخته می‌ شود.

روایت تاسف برانگیز یک خریدار از استعلام ارز گوشی در سامانه همتا و فروش بی‌ واهمه با دلار آزاد!

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ تجربه یک خریدار گوشی از خرید جدید خود در پاساژ علاء الدین شرحی از وضعیت واقعی بازار گوشی تلفن همراه و تخلفات در این بازار به همراه دارد.

فارس پیش تر در گزارش‌ هایی به وضعیت بازار موبایل پرداخته و این روایت نیز یک تجربه واقعی از خرید یک آیفون X 256 به قیمت 9 میلیون و 400 هزار تومان است که اطلاعات جالبی از دل بازار بدست می‌ دهد.

به گفته این خریدار، برخی از فروشنده‌ ها از قیمت دادن پرهیز می‌ کردند و تمامی کسانی که قیمت می‌ دادند قیمت را براساس دلار 8000 تومان اعلام می‌ کردند.

وی عنوان کرد: در هیچ مغازه‌ ای نتوانستیم گوشی با دلار 4200 تومانی پیدا کنیم، حتی به نمایندگی چند شرکت واردکننده نیز مراجعه کردیم که گفتند جنس موجود ندارند. در آخر در مغازه‌‌ ای شخصی خرید کردیم و فروشنده با ما اتمام حجت کرد که ادعایی درباره قیمت براساس دلار 4200 تومان و 8 هزار تومان نداشته باشیم چون او فقط فروشنده است و کالا را با مقداری سود از واسطه گرفته است؛ اگر می خواهیم خرید کنیم اگر نمی خواهیم منتظر بمانیم وضعیت بازار روشن شود که ما ترجیح دادیم خرید کنیم، زیرا مشخص نیست وضعیت چه زمانی روشن شود.

این خریدار اظهار کرد: برای احراز اصالت گوشی و فعال سازی نیز تمامی مراحل رجیستری را مانند گذشته انجام دادیم و حتی دیدیم که گوشی با دلار 4200 تومان وارد شده است.

گوشی با دلار 4200 تومانی

وی ادامه داد: فروشنده به ما گفت که «مغازه های دیگر از مشتری می‌ خواهند پول را در باجه بانک سامان در پاساژ علاء الدین به حساب بریزد یا در 2 نوبت یکی به ازای دلار 4200 تومان و دیگری مابه التفاوت دلار 4200 و 8 هزار تومان کارت می‌‌ کشند یا می‌ خواهند که وجه را اینترنتی واریز کنید، اما من این کار را نمی‌کنم»؛ در نهایت 9 میلیون و 400 هزار تومان را یکباره کارت کشیدیم و یک فاکتور چاپی غیررسمی نیز دریافت کردیم که فقط شناسه دستگاه در آن ثبت شده بود.

گوشی با دلار 4200 تومانی

ارسال نظر