بیش از 30 میلیون کاربر، فیلترشکن ایرانی را به نوع خارجی ترجیح دادند

رسانه کلیک - معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی معتقد است: بیش از 30 میلیون کاربر ایرانی با علم به داخلی بودن نرم افزار هاتگرام و تلگرام طلایی به آنها مراجعه کرده اند و در واقع با یک رفتار معنادار فیلترشکن ایرانی را بر فیلتر شکن خارجی ترجیح داده‌ اند.

بیش از 30 میلیون کاربر، فیلترشکن ایرانی را به نوع خارجی ترجیح دادند

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، عبدالصمد خرم آبادی معاون دادستان کل کشور در مطلبی نوشت:

«بسم الله الرحمن الرحیم
اگر چه اعطای اینترنت بدون فیلتر به هاتگرام و تگرام طلایی به منظور دور زدن فیلتر تلگرام ضربه سختی به پیام رسان‌ های داخلی وارد کرد اما این واقعیت را نیز اثبات کرد که بیش از ۳۰ میلیون کاربر ایرانی با علم به داخلی بودن نرم افزار "هاتگرام و تلگرام طلایی" به آنها مراجعه کرده‌ اند و در واقع با یک رفتار معنادار فیلترشکن ایرانی را بر فیلتر شکن خارجی ترجیح داده‌ اند ( نهادهای ذیربط در جلوگیری از فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی تنبلی نکنند! ).

بررسی آمار ترافیک درگاه بین المللی اینترنت کشور بیانگر این واقعیت است که بعد از فیلتر تلگرام تنها ده درصد از حجم داده‌ های موجود تلگرام از طریق فیلتر شکن‌ های خارجی بازدید شده‌ اند. این آمار نشان می‌ دهد که مشکل کاربران ایرانی در مراجعه به پیام رسان‌ های خارجی مشکل امنیتی نیست. مردم علیرغم تبلیغات گسترده دشمن به نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران کاملا اعتماد دارند و نرم افزارهای داخلی را بر خارجی ترجیح می‌ دهند.

این رفتار مردم یک پیام برای مسئولین فضای مجازی کشور دارد و آن این است که به جای سرمایه گذاری برای دسترسی کاربران ایرانی به پیام رسان‌ های خارجی همه تلاش خود را برای بالا بردن کیفیت پیام رسان‌ های داخلی به کار گیرید.

اگر سرمایه گذاری که دولت بر روی فیلترشکن هاتگرام و تلگرام طلایی انجام داد، صرف پیام رسان‌ های داخلی می شد، امروز به جای اینکه شاهد مهاجرت ۴۰ درصدی کاربران تلگرام به پیام رسان‌ های داخلی باشیم شاهد مهاجرت ۹۰ درصدی آنها بودیم. در عین حال دشمن به داده‌ های عظیم (big data) ما دسترسی نداشت و از شر استثمار و استعمار نوین شبکه‌ های اجتماعی خارجی در امان بودیم.»

ارسال نظر