استارتاپ ویکند گردشگری بهشتی 21 شهریور شروع به کار می کند

رسانه کلیک - استارتاپ ویکند گردشگری بهشتی توسط شرکت مهتاب و با حمایت شرکت سفرهای علی بابا و مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی در تاریخ ۲۱ الی ۲۳ شهریورماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

استارتاپ ویکند گردشگری بهشتی 21 شهریور شروع به کار می کند

هدف از برگزاری این رویداد استفاده از ظرفیت های بالای گردشگری در ایران توسط ایده های جدید دانشجویان و کارآفرینان علاقه­مند به این زمینه است.

تیم های ثبت نام کننده می توانند ۳ تا ۵ نفره به صورت فردی یا گروهی در این رویداد شرکت کنند. اعضای تشکیل دهنده تیم ها می­ توانند شامل برنامه نویس سمت سرور و کاربر، طراح رابط کاربری، بازاریاب و غیره باشند.

برای شرکت در این رویداد نیازی به داشتن ایده نیست، شرکت کنندگان با توانایی های متفاوت وارد این رویداد می ­شوند و در کنار سایر شرکت کنندگان تیم های منسجمی را تشکیل خواهند داد و بر روی ایده های مطرح شده کار خواهند کرد.

در این رویداد چالش­های مشخصی برای تیم­ها مطرح نخواهد شد، لذا شرکت کنندگانی که صاحب ایده هستند می­ توانند از خلاقیت خود در این زمینه استفاده کنند اما ایده های مطرح شده حتما باید در زمینه­ های مرتبط با گردشگری باشند که این حوزه ها به شرح زیر است:

  • حمل و نقل: بلیط هواپیما داخلی / خارجی، قطار، کشتی و غیره
  • اقامت: هتل داخلی و خارجی و اقامت محلی و بوم گردی
  • تور و فعالیت‌های خاصدر هر منطقه

صاحبان ایده در نظر داشته باشند که ایده های مطرح شده باید مشکلات موجود در بازار را حل کند نه اینکه با کمی تغییر کپی ایده­های موجود در بازار باشد. هدف از برگزاری چنین رویداد­هایی ایجاد بستری مناسب برای رشد ایده­های جدید است پس قبل از شرکت در رویداد حتما به چند مورد توجه کنید :

  • چالش­های موجود در بازار گردشگری را بشناسید
  • برای چالش­هایی که پیدا کردید، راه حل های متفاوتی پیدا کنید.
  • راه حل های خود را با دوستان و افراد صاحب نظر در این حوزه مطرح کرده و به یک جمع بندی مناسب برسید.
  • هدف ایجاد یک شرکت همانند علی بابا با کمی تفاوت نیست بلکه ایجاد یک استارتاپ جدید است که ممکن است شباهت های کمی هم با علی بابا داشته باشد.

طی رویداد ابتدا در مورد حوزه­ های مختلف گردشگری توضیحاتی داده خواهد شد. پس از آن افرادی که دارای ایده هستند این فرصت را دارند تا ایده های خود را در مدت یک دقیقه برای حاضران ارائه دهند و سپس با رای گیری بین ایده ها، ده ایده برتر انتخاب شده و روند تیم سازی آغاز خواهد شد. روز دوم رویداد با کار گروهی تیم­ها آغاز خواهد شد و همچنین در این روز سه کارگاه آموزشی برای شرکت کنندگان برگزار خواهد شد که عبارت اند از: آموزش نوشتن بوم کسب و کار، آموزش نحوه آماده کردن MVP و همچنین آموزش نحوه ارائه و آماده کردن فایل ارائه. در روز پایانی رویداد نیز فرصتی به تیم ها داده خواهد شد تا با جمع بندی فعالیت های انجام شده در دو روز قبل، خود را برای ارائه نهایی آماده کنند. قبل از ارائه نهایی، هر آنچه که تیم ها برای ارائه آماده کرده اند توسط مربیان حاضر در رویداد بررسی خواهد شد و در صورت لزوم زمان اندکی برای اصلاح مشکلات موجود به تیم­ها داده خواهد شد.

به تیم های اول تا سوم به ترتیب ۲۵، ۱۵ و ۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت و همچنین تیم های برتر این رویداد می ­توانند از امکانات مادی و معنوی شرکت سفرهای علی بابا، که به عنوان یکی از بزرگترین فعالین این حوزه در اختیار آن ها قرار می دهد استفاده کنند و همچنین از امتیازاتی خاص جهت استقرار در مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی بهره ببرند.

ارسال نظر