مکانیزم برخورد با متخلفان بازار موبایل در دست پیگیری است

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مکانیزم برخورد با متخلفانی که با ارز دولتی گوشی تلفن همراه وارد کرده، ولی به نرخ ارز آزاد آن را در بازار فروخته اند، در حال پیگیری و تحقیقات است.

مکانیزم برخورد با متخلفان بازار موبایل در دست پیگیری است

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران در بوشهر عنوان کرد: با افزایش نرخ دلار قیمت گوش های تلفن همراه در بازار بستگی به قیمت ارز داشت، اما برخی در ابتدا با سوء استفاده از شرایط ارز دولتی گرفتند و گوشی وارد کردند ولی با ارز آزاد آنها را در بازار عرضه کردند ( جریمه 32 میلیاردی سوء استفاده‌ گران ارز در مناطق محروم هزینه شود ).

وی در باره قیمت گوشی تلفن همراه و قدرت خرید مردم اظهار کرد: در صورت پایین نیامدن نرخ دلار و قیمت گوشی در بازار چند احتمال وجود دارد که گرایش مردم به خرید گوشی های دست دوم و بی رغبتی به خرید گوشی های دسته اول یکی از آنها است.

آذری جهرمی افزود: همچنین این احتمال وجود دارد که نوع گوشی های قابل استفاده مردم تغییر پیدا کند و گوشی هایی با قیمت های مناسب تر جای گوشی های کنونی را در بازار بگیرد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: با این وجود بازار مکانیزم عرضه و تقاضا است که سیاستگذاری آن نیز در حوزه صنعت، معدن و تجارت صورت می گیرد.

ارسال نظر