امیر ناظمی جزییات تخصیص تسهیلات وام اضطراری ویژه کرونا را منتشر کرد

رسانه کلیک - امیر ناظمی با انتشار پستی از اختصاص وام خبر داد. سقف این تسهیلات برای شرکت های نوپا 500 میلیون تومان و برای شرکت های غیر نوپا 2 میلیارد تومان است.

امیر ناظمی جزییات تخصیص تسهیلات وام اضطراری ویژه کرونا را منتشر کرد

امیر ناظمی معاون وزیر ارابتطات با انتشار پستی در اینستاگرام از تخصیص وام ویژه برای سه حوزه فعال در اکوسیستم فناوری ایران خبر داد.

بر اساس توضیحات رییس سازمان فناوری ایران سه گروه خدمات تحویل غذا، پلتفرم های ارایه خدمات در محل و خدمات فروش بلیت تور و گردشگری مشمول این تسهیلات می شوند.

بر اساس توضیحات عکسی که ناظمی منتشر کرده است این وام برای شرکت های نوپا تا سقف 500 میلیون و شرکت های غیر نوپا تا 2 میلیارد تومان است. برای وام های کمتر از 500 میلیون تومان دو چک ظهر نویسی شده لازم است و برای وام های بالای 500 میلیون اوراق سهام قابل معامله در بازار؛ اوراق خزانه،ضمانت نامه صادره از صندوق نوآوری و شکوفایی و یا صندوق های فناوری، وثیقه ملکی!

امیر ناظمی در این خصوص نوشت: « کودک که بودم شب‌های #سیزده_بدر و خسته از شیطنت بازگشتن به خانه دلگیری خاصی داشت، مثل چند برابر دلگیری جمعه عصرها.‌ وقتی دانش‌آموز و دانشجو بودم اما بی‌حوصلگی شروع مدرسه و دانشگاه بعد از دو هفته‌ای تعطیلی همان دلگیری را داشت. با شروع کار هم فرق چندانی نداشت، این بی‌حوصلگی و دلگیری شب سیزه بدر، وقتی به کارهای همیشه مانده روز بعد فکر می‌کردم. اما امسال تجربه بدتر و دلگیرتر است، هر چند تقریبا از روز دوم همواره سر کار بودم و در جلسه و پشت لپ‌تاپ در جلسات مجازی، اما تصور تداوم تعطیلات فقط بی‌حوصلگی را نیاورده است، بلکه ناراحتی وضعیت اقتصادی شرکت‌ها هم اضافه شده است.»

او ادامه داد:« این روزها کارگران #روزمزد شاید سخت‌ترین زمان‌ها را تجربه می‌کنند، اما مشکلات برخی شرکت‌های فناوری اطلاعات هم کم نیست! یک وام فوری بر اساس منابع البته محدود خودمان تعریف کردیم، برای حوزه‌های اولویت‌دار در روزهای #کرونا هرچند احتمالا سایرین هم مشکلاتشان کم نیست، اما این ۳ گروه بیش از مابقی است. شرکت‌های متقاضی که در این ۳ حوزه فعال هستند، می‌توانند در صفحه سامانه ایران #نوآفرین تقاضای وام نمایند.»

او با این توضیح که معیار آنها شفاف است افزود:« معیار ما شفاف است و برای #وام #لیست_بیمه این معیار است. به ازای هر فرد در لیست بیمه معادل ۱.۵ برابر حداقل حقوق در نظر گرفته شده است و برای ۳ماه. می‌دانیم کافی نیست اما به قدر سهم و توان اندک ماست. لیست گیرندگان و میزان وام دریافتی هم البته #شفاف منتشر خواهد شد. محل وام هم از #وجوه_اداره_شده است.»

ارسال نظر