خبر انحلال سازمان فضایی ایران تکذیب شد

رسانه کلیک - یکی از نمایندگان منتخب تهران در دوره جدید مجلس، در توییتر خود درباره انحلال سازمان فضایی و آسیبی که این امر به پیشرفت فضایی ایران وارد می‌کند صحبت کرده است، در حالی که چنین خبری صحت ندارد.

خبر انحلال سازمان فضایی ایران تکذیب شد

روز گذشته «سید محسن دهنوی» نماینده منتخب مردم تهران در توییتر خود نوشت: متاسفانه انحلال سازمان فضایی کشور به روند پیشرفت فضایی ما آسیب های جدی وارد کرد که بخشی از تاثیرات آن را در شکست‌های اخیر در پرتاب ماهواره شاهد بودیم.

رییس سازمان فضایی ایران صبح جمعه در پاسخ به این ادعای عجیب گفت: سازمان فضایی نه تنها منحل نشده، بلکه قوی‌تر از گذشته نیز عمل می‌کند. ضمن این که بودجه جذب شده آن بیشترین میزان ممکن است و موفقیت‌هایش بیشتر از قبل شده. ضمن این که در تمامی ارکان آن جوانگرایی شده است.

«مرتضی براری» با بیان این که ندیده و نشناخته اظهارنظر کردن جای تعجب دارد، افزود: اکنون پنج ماهواره آماده پرتاب داریم. ساخت پرتابگر هم در حوزه کاری سازمان فضایی نبوده و نیست. سپاسگزاریم سیاسی بازی را به عرصه علم نکشانید.

پس از این اظهار نظر، «حسین صمیمی» رییس پژوهشگاه فضایی کشور نیز به این ادعای عجیب واکنش نشان داد و از فردی که این توییت را نوشته بود، درخواست کرد بازدیدی از پژوهشگاه و سازمان فضایی ایران داشته باشد.

وی افزود: در بازدیدی که از پژوهشگاه به شما نشان می دهیم برنامه های فضایی کشور با قدرت و با تکیه بر عزم جوانان متخصص کشور و راهبری سازمان فضایی ایران با توان مضاعف در حال پیشرفت است و هیچ خللی به آن وارد نشده است.

سازمان فضایی ایران به عنوان بالاترین نهاد تحقق برنامه ای فضایی کشور در چارچوب‌ چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور و وفق برنامه‌های توسعه پنج ساله در حال راهبری پروژه‌ها در سرفصل‌های توسعه فناوری، تامین ماهواره‌های ملی، صنعتی سازی و ارائه خدمات دارای ارزش افزوده برای کشور است.

سازمان فضایی ایران در هیچ دوره ای تعطیل نشده و فقط در برهه‌ای جا به جایی نهاد بالادستی داشته است. ضمن این که پژوهشگاه هوا فضا که اکنون زیر نظر وزارت علوم در حال فعالیت است، در دولت قبلی پژوهشکده‌ای بود که نشان می‌دهد اکنون حوزه فضایی پیشرفت قابل توجهی داشته است.

یک سال پس از تشکیل دولت یازدهم، سازمان فضایی برای دریافت بودجه بهتر به زیرمجموعه وزارت ارتباطات اضافه شد و از آن پس فعالیت‌های این سازمان به شکل جدی‌تری در حال پیگیری است.

ارسال نظر