ماهواره مخابراتی ناهید ۲ امسال آماده پرتاب می‌شود

رسانه کلیک - رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: طبق برنامه ریزی ها، طراحی و ساخت مدل پروازی ماهواره مخابراتی «ناهید ۲» امسال به اتمام می رسد.

ماهواره مخابراتی ناهید ۲ امسال آماده پرتاب می‌شود

به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین صمیمی از روند و چگونگی پیشبرد ماهواره مخابراتی «ناهید ۲» در پژوهشکده سامانه‌های ماهواره بازدید کرد. در این بازدید هر یک از مسئولان زیرسیستم‌های این پروژه، گزارشی از چگونگی اجرای پروژه، بنا بر زمان‌بندی صورت گرفته، ارائه کردند.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با تاکید بر اینکه اعتماد به جوانان و سپردن کارهای بزرگ به آنان، نقطه قوت پژوهشگاه فضایی ایران است، گفت: «رویه کلی ما در این پژوهشگاه، جوانگرایی است و از این رو، مدیریت همه پروژه‌های کلیدی را به جوانان متخصص و توانمند محول کرده‌ایم. از جمله در پروژه «ناهید۲» که مدیر و کارشناسان آن همه جوان هستند و متوسط سنی تیم فنی و اجرایی این پروژه، ۳۲ سال است.»

وی با تاکید بر اینکه ما به نتایج خوبی رسیده‌ایم، به‌طوری‌که شاهدیم کارها با سرعت بیشتر و کیفیت بهتری به انجام می‌رسد، ادامه داد: «بنا بر برنامه‌ریزی صورت گرفته، باید مدل پروازی ماهواره مخابراتی «ناهید۲ » در سال جاری به انجام برسد که با یاری باری تعالی و همت جوانانی که در این پروژه فعالیت دارند، این مهم محقق خواهد شد.»

صمیمی افزود: «ماهواره مخابراتی «ناهید۲»، حدود ۱۱۰ کیلوگرم وزن دارد و طول عمر عملیاتی آن در فضا، ۲ سال خواهد بود.»

ارسال نظر