رفع مشکل پینگ بازی با افزودن مسیرهای جدید

رسانه کلیک - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال رایزنی هستیم تا با ایجاد مسیرهای جایگزین بیشتر، مشکل پینگ بازی های رایانه‌ای و موبایلی را حل کنیم.

رفع مشکل پینگ بازی با افزودن مسیرهای جدید

کافیست سری به صفحات اجتماعی وزیر ارتباطات بزنید تا متوجه شوید، موضوع پینگ برای طیف بزرگی از کاربران فضای مجازی که گیمر هستند از چه اهمیت بالایی برخوردار است.

تامین کردن زیرساخت مورد نیاز برای پایین آمدن پینگ بازی کاری است که از سوی وزیر ارتباطات به شرکت ارتباطات زیرساخت سپرده شده است. وضعیت پینگ (زمان دسترسی کاربر به محتوا) مدتی رو به بهبود رفت تا این که فیبر نوری مسیر ارتباطی بازی‌ها با نزدیک ترین سرورها که تاخیر زمانی برای گیمرها را به حد نرمالی رسانده بود، قطع شد و همزمان شدن این قطعی با قطعی فیبر جایگزین، صدای گیمرها را درآورد.

«حمید فتاحی» معاون وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با ایرنا، درباره وضعیت پینگ و این که مشکل مربوط به قطع فیبر در خلیج فارس چه زمانی رفع می‌شود، گفت: «نزدیک‌ترین نقطه‌ جغرافیایی که بازی‌های مختلف در منطقه ما میزبانی (هاست) می‌شوند و به همین واسطه گیمرها می‌توانند بهترین پینگ را داشته باشند، مرکز داده‌ای در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است که محتوای مربوط به اغلب بازی ها را میزبانی می‌کند.»

رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: «تامین زیرساخت از این مرکز داده نسبت به اروپا برای ما مشکلاتی را در پی دارد؛ اما برای پاسخ به درخواست‌های طیف وسیع کاربران این حوزه شرکت زیرساخت این ارتباط را برقرار کرد.»

او اضافه کرد: «بر این اساس و در فاز اول کیفیت برخی از بازی‌ها به حد مطلوبی بهبود یافت؛ اما متاسفانه به علت قطع شدن فیبر در خلیج فارس، مسیر ارتباطی قطع شد و در موردی بسیار نادر مسیر جایگزین نیز همزمان با این قطعی، دچار مشکل شد.»

فتاحی اشاره کرد: «موضوع دیگری که بازیابی مسیر ارتباطی را با تاخیر مواجه کرد، شیوع ویروس کرونا بود که تاکنون سه تا چهار مرتبه رفع مشکل قطعی کابل را با تعویق مواجه کرده است.»

وی افزود: «این مساله باعث شده نزدیک به ۲ هفته کشتی مربوط به تجهیزات رفع خرابی فیبر را قرنطینه و آن را ایزوله کنند. طبق قراری که از قبل داشتیم، بنا بود مشکل کاملا رفع شود؛ اما این اتفاق رخ داد و واقعا نتوانستیم سر زمان مشخصی که به گیمرها قول داده بودیم مشکل را حل کنیم.»

فتاحی تاکید کرد: «تیم‌های فنی ما، ۲۴ ساعته در حال پیگیری مساله هستند. بارها جلسات مجازی برگزار کردیم تا این مشکل حل شود. گیم برای برخی صرفا بازی و سرگرمی است؛ اما برای عده زیادی راهی برای کسب درآمد است.»

او در پایان گفت: «با رخ دادن این مشکلات، تصمیم گرفتیم راه‌حل‌های جایگزین برای پایداری مسیرهای ارتباطی با سرورهای بازی‌ها را طراحی و اجرا کنیم تا در موارد نادری که مسیرهای اصلی و جایگزین دچار مشکل می‌شوند کماکان کیفیت خدمات کاربران پایدار باشد.»

ارسال نظر