مجلسی‌ها به دنبال استیضاح وزیر ارتباطات

رسانه کلیک - جمعی از نمایندگان مجلس طرحی برای استیضاح وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین و تهیه کردند که به گفته عضو هیات رئیسه مجلس پس از تشکیل کمیسیون‌ها این طرح را به جریان می‌اندازند. دلیل اصلی دنبال شدن این طرح از طریق برخی نمایندگان مجلس مشکلات در توسعه زیرساخت ارتباطی، عدم توسعه پیام‌رسان‌های بومی و وضعیت نامشخص توسعه شبکه ملی اطلاعات اعلام شده است.

مجلسی‌ها به دنبال استیضاح وزیر ارتباطات

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیات رئیسه مجلس روز جمعه (۲۳ خردادماه) در توییتی اعلام کرد که به دلیل اینکه وزارت ارتباطات در روند پیشرفت مخابراتی و ارتباطی کشور، آنتن‌دهی تلفن همراه، حمایت از پیام‌رسان‌های بومی و شبکه ملی اطلاعات ضعیف عمل کرده است، نمایندگان به فکر استیضاح او افتادند و حال حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با پیوست اعلام می‌‌کند که متن طرح استیضاح محمدجواد آذری جهرمی آماده است و پس از تشکیل کمیسیون‌های مجلس امضاها را جمع‌‌آوری می‌کنند و استیضاح وزیر را به جریان می‌اندازند.

او درمورد جزئیات این طرح توضیحی ارائه نداد؛ اما در مورد محور اصلی آن به پیوست گفت: «محور اصلی این طرح عدم پیشرفت فناوری اطلاعات همزمان و همگام با تکنولوژی جهانی است. به طور مثال کیفیت خدمات تلفن ثابت از ۳۰ سال پیش کاهش یافته است یا در مورد کیفیت آنتن‌دهی تلفن همراه در بسیاری از مناطق شاهد قطعی‌های بسیاری هستیم و کیفیت آنتن‌دهی کاهش بسیاری داشته است.»

به گفته حاجی دلیگانی این طرح پس از اعلام وصول در صحن علنی به کمیسیون مربوطه برای بررسی بیشتر ارسال می‌شود و وزیر ارتباطات هم با حضور در کمیسیون درمورد موضوعات مطرح شده درطرح استیضاح پاسخگو است و اگر نمایندگان قانع نشدند این طرح به صحن علنی ارجاع داده می‌شود.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در طول فعالیت خود در دولت دوازدهم ۲ بار برای پاسخگویی به سوال نمایندگان در صحن علنی مجلس دهم حاضر شد. نخستین بار برای «توسعه نیافتگی ارتباطات و دولت‌الکترونیکی در روستاهای کشور» در مجلس حضور پیدا کرد که نمایندگان از پاسخ‌های او قانع نشدند و اولین کارت زرد خود را دریافت کرد و دومین بار در مورد «احراز هویت در فضای مجازی و ساماندهی فیلترشکن‌ها» در مجلس حضور یافت که توانست نمایندگان را قانع کند. به نظر می‌رسد حال نمایندگان مجلس یازدهم به طرح سوال بسنده نکردند و به دنبال استیضاح وزیر ارتباطات هستند.

منبع: پیوست

ارسال نظر