مهم‌ترین اولویت اداره پست ؛ افزایش ظرفیت جابه‌جایی مرسولات و هوشمندسازی

رسانه کلیک - محمدجواد آذری جهرمی در مراسم تقدیر و معارفه مدیران عامل سابق و جدید اداره پست از مدیران این شرکت درخواست کرد که در سال پایانی دولت افزایش ظرفیت جابجایی مرسولات و هوشمندسازی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

مهم‌ترین اولویت اداره پست ؛ افزایش ظرفیت جابه‌جایی مرسولات و هوشمندسازی

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در مراسم تقدیر و معارفه مدیران عامل سابق و جدید پست از مدیران این شرکت خواست در سال پایانی دولت افزایش ظرفیت جابجایی مرسولات و هوشمند سازی را اولویت خود قرار دهند.

وی با اشاره به اقداماتی که در دوره مدیر عامل سابق شرکت ملی پست انجام شده است، گفت: در این دوره درآمد این شرکت از ۸۰۰ میلیارد در سال ۹۶ به یک هزار و ۸۰۰ میلیارد در سال ۹۸ افزایش یافت و سیاست توسعه بازار به خوبی پیگیری شد.

آذری جهرمی با اشاره به ۵ برابر شدن ترافیک پستی، آن را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این مدت عنوان کرد و افزود: سیاست انقباضی در حوزه نیروی انسانی یکی دیگر از برنامه های اجرا شده در شرکت ملی پست است که باعث سبک‌تر شرکت پست در حوزه عملیاتی شد.

وزیر ارتباطات هم‌چنین به وضعیت معیشت کارکنان پست به نسبت سال های ۹۶ و ۹۷ اشاره کرد و افزود: وزارت ارتباطات برای برقراری عدالت در پرداخت‌ها به کارکنان داره پست کمک کرده اما این شرکت باید با افزایش درآمد و بالا بردن بهره وری به بهبود وضعیت معیشت کارکنان خود کمک کند.
وی افزایش درآمد، عدالت در پرداخت‌ها و مدیریت بهینه هزینه‌ها را از اقداماتی دانست که باید به صورت همزمان در شرکت ملی پست پیگیری و انجام شود.
آذری جهرمی با اشاره به اجرای طرح «ستاپ» در شرکت ملی پست و اثرات مثبت این طرح در این شرکت گفت: هم اکنون زمان افزایش ظرفیت ارسال مرسوله در پست است و با اجرای مکانیزاسیون می توانید از جابجایی 2.2 میلیون مرسوله به ۵ یا ۱۰ میلیون مرسوله برسیم.
وی رسیدن به این تعداد مرسوله را در گرو یکپارچگی و هماهنگی در پست عنوان کرد و افزود: برای ارسال مرسولات در زمان مناسب می توانید در این حوزه از هوش مصنوعی استفاده کنید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درادامه سخنان خود، با نامناسب خواندن دستورالعمل ارسال اجباری مرسولات بالای ۵ کیلو با پست پیشتاز افزود: رویه‌ای که برای افزایش درآمد شرکت به مردم فشار بیاورید اشتباه و خلاف استراتژی توسعه بازار است و باید از طرح‌های خلاقانه در این حوزه استفاده شود.
آذری جهرمی، با طرح مقوله‌ی هوشمند سازی در فرآیندهای اجرایی از این شرکت درخواست کرد تا آن را از اولویت‌های خود قرار دهد و افزود: این برنامه به عنوان اولویت وزارت ارتباطات در سال پایانی دولت برای شرکت ملی پست دیده شده است.
آذری جهرمی، نمادسازی، تمبر و تعاملات فرهنگی را از دیگر موضوعاتی دانست که در دوره جدید باید توجه بیشتری به آنها شود و تاکید کرد: تمبر موضوعی تزیینی نیست و صنعت بسیار بزرگی در دنیا دارد و در بسیاری از کشورها الصاق تمبر به مرسولات حذف نشده چرا که تمبر تاریخ این کشورها است.
وی با اشاره به اینکه تمبر هویت و تاریخ کشور است، با تاکید به مدیر عامل شرکت ملی پست از او خواست که تلاش کند تمبر به عنوان یک رسانه به مرسولات برگشت داده شود.
وزیر ارتباطات با اشاره به بودجه‌ی دوهزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی پست در سال ۹۹ گفت: بر اساس پیش بینی‌ها، یک هزارو ۸۰۰ میلیارد تومان محقق می شود و من از مجموعه اداره پست می خواهم با یک برنامه ریزی در چند ماه آینده ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش درآمد را محقق کنید.
وی با تمجید از مسیر حرکت شرکت ملی پست، از مدیر عامل جدید این شرکت درخواست که که این مسیر را با قوت بیشتری ادامه دهد.
بر اساس این گزارش، رمضانعلی سبحانی‌فر مدیر عامل جدید شرکت ملی پست نیز در سخنانی با اشاره به برنامه‌ی تحول و جهش در این شرکت، افزود: توجه به امنیت شغلی و ارتقای سطح معیشت نیروی انسانی مانند تغییر وضعیت قراردادی‌های شرکت به پیمانی، راه اندازی سیستم مکانیزه تجزیه و مبادلات، ارتقای سیستم شبکه مجازی و الکترونیکی پست و یکپارچه سازی آن و تکمیل پایگاه اطلاعاتی جی نف را در اولویت برنامه های خود برای شرکت ملی پست دارم.
وی با یاد کردن از بخش خصوصی پست به عنوان شریک اداره پست، گفت: بر مبنای قانون با این بخش همکاری می کنیم.
حسین نعمتی مدیر عامل سابق شرکت ملی پست نیز در این جلسه با اشاره به حمایت های وزیر ارتباطات برای اقدامات انجام شده در پست، گفت: در مدت ۳ سال گذشته تغییر رویکرد پست نامه به بسته و امانت از مهمترین تحولاتی است که در شرکت ملی پست انجام شده است.
وی با بیان تغییر ساختار پست، افزایش سطح معیشت کارکنان، پوشش ۸۰ درصدی جی نف،تغییر لوگوی شرکت و چابک سازی آن را بخشی از اقداماتی عنوان کرد که در زمان مدیریت خود در شرکت ملی پست انجام شده است.
ارسال نظر