رونمایی از شبکه آموزشی شاد ۲ و تخصیص اینترنت رایگان

رسانه کلیک - سید حسن الحسینی روز پنجشنبه در آیین رونمایی از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد ضمن تشکر از اقدام رئیس جمهوری در خصوص رایگان کردن استفاده از شبکه شاد گفت: در جلسه روز گذشته  هیات دولت، رئیس جمهور دستور ارائه اینترنت رایگان را برای این شبکه آموزشی دادند.

رونمایی از شبکه آموزشی شاد ۲ و تخصیص اینترنت رایگان

سید حسن الحسینی، مسئول شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد)، بیان کرد: در شرایط خاص اقتصادی کشور، این اقدامی بزرگی است، همچنین از توجه رهبر معظم انقلاب در حمایت از «شاد» و اقدامات آموزش و پرورش تشکر می کنیم.

او با افزود: بر اساس آمارها در شرایط همه‌گیری کرونا تحصیل ۹۰ درصد از دانش‌آموزان در دنیا دگرگون شده است، در دنیا در شرایطی قرار داریم که یک تحول آموزشی بزرگ در نظم آموزشی در حال وقوع است،خوشبختانه کشور ما این افتخار را دارد که از ابتدای شیوع کرونا توانست با مدیریت صورت گرفته آموزش را تداوم ببخشد.

الحسینی با تاکید بر لزوم حفظ و ارتقای کیفیت آموزشی در کنار تداوم آموزش‌ها گفت: در نسخه جدید، «شاد» تعاملی‌تر شده است و محتوای آموزشی استاندارد در آن بارگذاری شده است؛ همچنین معلمان و دانش‌آموزان صفحه شخصی خود را خواهند داشت؛ امکانات لایو و پخش زنده نیز فراهم شده و همه شرایط یک کلاس فیزیکی در این پلت فرم دیده شده است.

وی افزود: خدمات پایه شاد همگانی و رایگان است، شاد، فضای امنی است و این اطمینان خاطر هست که یک فضای امن به لحاظ زیر ساختی و یک محل امن برای تدریس و تعلیم و ارتباط دانش آموزان است.

وی گفت: در شبکه شاد ما هیچ کاربر غیر شناسایی شده نداریم؛ در این شبکه همه با یک هویت مشخص وارد می‌شوند.
الحسینی یادآور شد: سیستم پشتیبانی خوبی برای شبکه فراهم شده و امروز حدود ۲ هزار نفر در حال آموزش دیدن برای راهنمایی معلمان هر شهرستان و استان هستند و در آموزش معلمان برای بکارگیری شاد کمترین مشکل را خواهیم داشت.

وی یادآوررشد: در نسخه جدید امکان ارائه فعالیت‌های فوق برنامه هم وجود دارد؛ هنوز افزوده‌ها اضافه نشده است و به مرور بر اساس بخشنامه مشارکت خصوصی، اضافه می‌شود و کار با رقبا و برای آنها ساده و مرتفع خواهد شد، بخش خصوصی می تواند محتوای آموزشی برتر و نرم افزار برتر را ارائه دهند.

ارسال نظر