افتتاح پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با حضور معاون رئیس جمهوری

رسانه کلیک - ساختمان چند مستاجره پارک علم و فناوری آذربایجان غربی امروز (شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹) با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ارومیه افتتاح شد.

افتتاح پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با حضور معاون رئیس جمهوری

در حاشیه افتتاح این طرح، رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران گفت: ساختمان چند مستاجره پارک علم و فناوری در این استان با پیش‌بینی اشتغالزایی برای ۷۵۰ نفر در ارومیه افتتاح شده است.

علی محمد نیکبخت با ذکر اینکه بنای این ساختمان در چهار طبقه و به همراه یک زیر زمین احداث شده، اظهار داشت: ظرفیت این ساختمان برای استقرار ۶۳ واحد فن‌آور در آذربایجان غربی طراحی شده است.

وی ادامه داد: ۶ واحد آزمایشگاه نیز برای فعالیت واحدهای فن‌آور در این ساختمان احداث شده است که نقش بسزایی در کمک به رشد واحدها خواهد داشت.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با اعلام اینکه این ساختمان در زمینی به مساحت هفت هزار و ۶۰۰ مترمربع احداث شده، گفت: برای احداث ساختمان چند مستاجره پارک علم و فناوری در این استان بیش از ۱۶۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری در سال ۱۳۸۷ تأسیس شده است.

این پارک علمی به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان تلاش می‌کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی، اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه‌جانبه از شرکت‌های مبتنی بر دانایی، خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.

این پارک در تلاش است تا زمینه تجاری‌سازی و بازاریابی ایده‌های نوآورانه و فناورانه را فراهم کند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت‌ها در سطوح ملی و بین‌المللی داشته باشد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان در سفر یک روزه به ارومیه ضمن بازدید از پارک علم و فن آوری با مسوولان آذربایجان غربی دیدار می کند.

ارسال نظر