فعالیت ۵۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور

رسانه کلیک - معاون علم و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان در حاشیه‌ی بازدید خود از پارک علم و فناوری ارومیه گفت: اتفاقات خوبی در توسعه تعداد شرکت‌های دانش بنیان رخ داده به طوری که هم اینک پنج هزار و ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف در کشور فعال است.

فعالیت ۵۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور

سورنا ستاری، معاون رییس‌جمهور در حوزه‌ی علم و فناوری روز شنبه مورخ ۱۵\۶\۱۳۹۹ در بازدید خود از پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: فعالیت این شرکت‌ها نشان از بروز اتفاق‌های خوب در حوزه اقتصاد دانش بنیان است و توانسته درآمدزایی خوبی به همراه داشته باشد.

وی به ارزش شرکت‌های دانش بنیان حاضر در بورس نیز اشاره کرد و گفت: ۴۱ شرکت‌ دانش بنیان وارد سازمان بورس شده‌‍اند و ارزش این شرکت‌ها بیش از ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به پتانسیل‌های خوب آذربایجان‌غربی گفت: این استان به جهت قرارگیری در نزدیکی کشور ترکیه و داشتن پتانسیل‌های صادارتی برای ما بسیار مهم است.

ستاری بیان کرد: نیروی انسانی بسیار خوبی در دانشگاه‌های آذربایجان‌غربی وجود دارد و برگزاری نمایشگاه محصولات فناورانه در مجموعه پارک علم و فناوری این استان گواه بر این ادعاست.

وی ادامه داد: باوجود اقدامات انجام شده در آذربایجان غربی باز هم کمبودها بسیار زیاد است و جلسات امروز با هدف حمایت بیشتر معاونت علمی از مجموعه پارک علم و فناوری این استان انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به منظور بازدید از مراکز نوآوری و دانش‌بنیان و دیدار با دانشگاهیان و مقامات ارشد آذربایجان‌غربی به این استان صورت گرفته است.

سورنا ستاری در سفر یک‌روزه‌ی خود از پارک علم و فناوری، مراکز نوآوری و رشد دانشگاهی، دانشگاه ارومیه و پژوهشکده پزشکی سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بازدید خواهد کرد. او همچنین در ادامه‌ی سفر خود با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دیدار خواهد کرد و در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از دیگر برنامه‌های معاون علمی رییس جمهوری در آذربایجان‌غربی حضور خواهد یافت.

ارسال نظر