هشتمین ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه کشور به تعویق افتاد

رسانه کلیک - برگزاری هشتمین دوره از ماراتن برنامه نویسی که یکی از بزرگترین رقابت نخبگان برنامه نویسی تلفن همراه کشور تلقی می‌شود به تعویق افتاد. این رویداد با دو روز تاخییر در تاریخ ۱۲تا ۱۴مهر برگزار می‌شود.

هشتمین ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه کشور به تعویق افتاد

ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان نظام صنفی رایانه، سازمان فناوری اطلاعات ایران و به تاریخ ۱۲ الی ۱۴ مهر ماه سال ۱۳۹۹ به صورت حضوری و در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

همچنین علاقه‌مندان به شرکت در این ماراتن می‌توانند به دنبال تمدید مهلت ثبت‌نام، اقدام به نام‌نویسی در این رویداد کنند.

این رویداد معتبرترین و با سابقه‌ترین مسابقه در حوزه برنامه نویسی تلفن همراه کشور به حساب می‌آید که از سال ۱۳۹۰ تا کنون شاهد برگزاری هفت دوره این مسابقات در سطح کشور بوده‌ایم. این رویداد سکوی پرتاب خوبی برای تیم‌های برنامه‌نویسی به حساب می‌آید و تیم‌های متعددی را وارد بازار کار کرده است. در این مسابقات تیم‌های برنامه‌نویسی با داشتن فرصتی ۴۸ ساعته باید اقدام به ساخت نسخه اولیه یک برنامه تلفن همراه در حوزه‌های مشخص شده توسط کمیته ارتباط با صنعت مسابقه و تحویل آن به تیم داوری، کنند. در کل این مدت تیم‌ها در محل برگزاری رویداد قرنطینه هستند و تیم‌های داوری و مشاور به صورت کامل بر نحوه عملکرد تیم‌ها نظارت می‌کنند. در انتها نیز تیم‌های برتر با نظر داوران به مرحله نهایی راه پیدا خواهند کرد و فرصت دارند تا مجددا برنامه خود را برای داوران ارائه دهند.

از جمله اهداف برگزاری این رویداد، ایجاد فرصت لذت بردن در فرایندی که ترکیبی جذاب از آموزش و تجاری سازی و خلاقیت است، آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی- اقتصادی در حوزه کسب وکارهای نو، لذت حل مساله به شیوه ­های گوناگون در فرآیندی خلاقانه، پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه برنامه نویسی موبایل، توجه به رغبت‌ها و علایق متفاوت دانشجویان و شناسایی توانمندی­‌ها و هدایت استعدادها در حوزه برنامه نویسی است.

اهداف توسعه‌ای این مسابقات، گسترش و ترویج خدمات ارزش افزوده موبایل با رویکرد برنامه ­های کاربردی و بازی در حوزه تلفن همراه، تقویت وجدان کار، انضباط اجتماعی و کارآفرینی، حمایت از تولید ملی به عنوان یک فعالیت فرهنگی در برابر نمونه­ های خارجی و گسترش فرهنگ مصرف ایران، ایجاد مسابقات سرگرمی­های علمی آموزشی در کشور با رویکرد ایجاد کسب و کارهای کوچک، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در دانشجویان و تقویت هویت ملی و فرهنگی با تاکید بر توانایی­‌های علمی داخلی است.

علاقه مندان به شرکت در این ماراتن می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور به شماره‌های ۶۶۰۸۳۰۱۵-۶ ۲۱(۹۸+) و ۶۶۰۲۸۹۶۳-۵ ۲۱(۹۸+) تماس بگیرید.

ارسال نظر