تاخیر در توسعه شبکه ارتباطات ثابت کشور

رسانه کلیک - ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم امضای تفاهم نامه توسعه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات گفت: شاهد تاخیر در سیستم ارتباطات ثابت کشور نسبت به شبکه موبایل هستیم.

تاخیر در توسعه شبکه ارتباطات ثابت کشور

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت مخابرات ایران و سندیکای صنعت مخابرات در راستای توسعه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات که امروز در حاشیه برپایی نمایشگاه دستاوردهای پیشرفته بومی شبکه ملی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، گفت: شاهد تاخیر در سیستم ارتباطات ثابت کشور نسبت به شبکه موبایل هستیم. این در حالی است که بخش عمده نیازهای ارتباطی کشور از لحاظ پهنای باند و لایه دسترسی باید روی شبکه ثابت باشد و در صورت سرمایه‌گذاری لازم در این بخش، شاهد ایجاد موازنه بین این دو خواهیم بود.

وی با تاکید بر لزوم جبران تاخیر شبکه ارتباطات ثابت، گفت این شبکه باید تکمیل‌کننده شبکه موبایل کشور باشد، و افزود: در زمینه سرمایه‌گذاری‌های ثابت و موبایل یک عدم توازن وجود دارد و مشابه سرمایه‌گذاری‌هایی که در شبکه موبایل انجام شده، در شبکه ثابت صورت نگرفته است. به همین دلیل با انعقاد تفاهم نامه امروز میان شرکت مخابرات ایران و سندیکای صنعت مخابرات، قرار است سرمایه‌گذاری در حوزه شبکه ثابت کشور در اولویت قرار گیرد؛ برای تحقق این هدف لازم است بودجه مناسبی از طریق سهامداران مخابرات تامین شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در ادامه‌ی سخنان خود افزوذ: در شرایط تحریم به ناچار نیازمند تهیه و بهره برداری از تجهیزات بومی برای ارتقای شبکه هستیم و این یک اجبار خوب است؛ چرا که ما در سطح مناسبی از تکنولوژی قرار داریم و در این شرایط می توانیم شاهد جهش تولید در این حوزه باشیم.

وی گفت: هم اکنون سیستم‌های خوبی در حوزه سوئیچ، تجهیزات شبکه انتقال و المان‌های اکتیو شبکه در کشور دیده می شود و یکی از نقاط ضعف مربوط به عدم پایبندی شرکت ها به تاریخ مقرر تحویل تجهیزات در قراردادها است که باید برطرف شود.

ارسال نظر