شاخص بورس سبز شد

رسانه کلیک - شاخص کل در بازار بورس در پایان امروز (سه‌شنبه) با رشد ۵۹ هزار و ۶۷۲ واحد، به رقم یک میلیون و ۶۶۷ هزار واحد رسید و هر سه شاخص سبزپوش شدند.

شاخص بورس سبز شد

براساس معاملات امروز بازار بورس، بیش از ۹ میلیارد و ۳۲۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۸ هزار و ۷۱۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در پایان معاملات امروز بازار سرمایه هر سه شاخص سبزپوش شدند. شاخص کل بورس تهران با رشد ۵۹ هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۶۶۷ هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۵۹۰۰ واحدی، ۴۲۸ هزار و ۸۳۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۳ هزار و ۸۹۸ واحد رشد به ۲۸۱ هزار و ۹۳ واحد رسیدند. علاوه‌ بر این شاخص بازار اول ۴۲ هزار و ۹۵۷ واحد و شاخص بازار دوم ۱۲۳ هزار و ۳۱۹ واحد افزایش داشتند.. شاخص کل فرابورس نیز به ۱۷ هزار و ۴۵۰ واحد رسید. «تاپیکو»، «فولاد»، «فارس» سه نماد با بیشترین اثر مثبت بر شاخص بودند.

در بین تمامی نمادها، نماد شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶ هزار و ۶۱۳ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با پنج هزار و ۳۳۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با پنج هزار و ۸۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با چهار هزار و ۳۵۳ واحد، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول) با دو هزار و ۶۵۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۸۸۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۵۱۷ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۵۰۷ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۴۹۲ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۴۷۶ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۳۵۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۲۹۳ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۲۴۰ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و ۲۰۷ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با یک هزار و ۱۲۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد) با ۲۹۰ واحد، تامین سرمایه امید (امید) با ۱۵۹ واحد،‌ ایران خودرو (خودرو) با ۱۵۷ واحد،‌ گروه صنعتی ملی (وملی) با ۱۴۹واحد، زامیاد (خزامیا) با ۸۸ واحد،‌ سرمایه گذاری سایپا (وساپا) با ۸۳ واحد،‌ کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام) با ۸۲ واحد، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۶۲ واحد، کارت اعتباری ایران کیش (رکیش) با ۶۰ واحد، توسعه شهری توس گستر (وتوس) با ۶۰ واحد، پارس الکتریک (لپارس) با ۵۵ واحد،‌ سرمایه گذاری بهمن (ربهمن) با ۵۴ واحد، نوسازی و ساختمان تهران (ثنوسا) با ۴۶ واحد،‌ سرمایه گذاری پارس توشه (وتوشه) با ۴۵ واحد، قند نیشابور (قنیشا) با ۳۶ واحد و تولید محور خودرو (خمحور) با ۳۴ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک صادرات ایران، سرمایه گذاری غدیر، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و بانک تجارت در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۹۵۸ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۹ هزار و ۴۴۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۴۳۷ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۴۵۰ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۳۸۴ هزار برگه سهم به ارزش ۷۷ هزار و ۷۲۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، پلیمر آریاساسول (آریا)، هلیدنگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)،‌ سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، ‌پالایش نفت لاوان (شاوان)،‌ بانک دی (دی)،‌ شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، ‌اعتباری ملل (وملل)،‌ مدیریت انرژی تابان هور (وهور)،‌ توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان) و پالایش نفت شیراز (شراز) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)،‌ تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)،‌ گروه کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک)،‌ بیمه سامان (بساما)،‌ افرانت (افرا)،‌ نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس)، کشت و صنعت دشت خرمدره (زدشت)‌ و سرمایه گذاری پویا (وپویا) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

ارسال نظر