معرفی بازی‌های ایرانی در نرم‌افزار شاد

رسانه کلیک - با امضای تفاهم‌نامه مشترک میان وزارت آموزش‌وپرورش و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بازی‌سازان می‌توانند از شبکه‌ آموزشی دانش‌آموزان (شاد) را برای معرفی بازی‌های‌ ایرانی استفاده کنند.

معرفی بازی‌های ایرانی در نرم‌افزار شاد
اولین گام در ساخت یک بازی، ساخت یک نقشه بازی (گیم‌پلی) خوب و ظاهری مناسب است. و پس از تولید بازی و انتشار آن باید برای جذب مخاطب به هر طریقی که شده اقدام شود. یکی از راه‌های جذب مخاطب برای بازی‌سازان معرفی بازی‌های خود در شبکه‌های اجتماعی است.
خبر خوب برای بازی‌سازان ایرانی این‌ است که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تفاهم‌نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش شرایط استفاده بازی‌سازان از شبکه‌ آموزشی دانش‌آموزان (شاد) برای معرفی بازی‌های‌ ایرانی را فراهم کرده است.
این امکان با توجه به تفاهم‌نامه مشترک میان وزارت آموزش‌وپرورش و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و با توجه به اهمیت معرفی، تبلیغ و ترویج بازی‌های ایرانی برای کودکان و نوجوانان برای بازی‌سازان فراهم شده است.
بر این اساس بازی‌ها در دو دسته‌ کلی بازی‌های جدی (آموزشی و غیرآموزشی) و بازی‌های سرگرم‌کننده می‌توانند از امکان تبلیغ و معرفی در شبکه دانش‌آموزی شاد استفاده کنند.
در این راستا بازی‌های جدی ارسال شده به بنیاد به منظور معرفی در شبکه دانش‌آموزی شاد که سابقه حضور در دوره‌های مختلف «جایزه بازی‌های جدی» را داشته باشند و صاحب مقامی در این رویداد شده ‌باشند از امتیاز ویژه برای ارزیابی بازی‌شان جهت معرفی در این سامانه برخوردار خواهند بود.
در دسته‌ بازی‌های سرگرم‌کننده نیز محصولاتی که ویژگی‌ها و اثرگذاری‌های مثبت فرهنگی و تربیتی را دارا باشند در اولویت انتخاب و معرفی به این سامانه قرار می‌گیرند.
همچنین بازی‌سازان عضو ساختار حمایتی «همگرا» نیز از امتیاز ویژه برای ارزیابی بازی و معرفی به شبکه دانش‌آموزی شاد برخوردار خواهند بود.
بازی‏‌ها برای معرفی در این سامانه نیاز به پروانه انتشار دارند و بازی‌های ارسال شده پس از ارزیابی در کارگروه مشترک بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و وزارت آموزش‌وپرورش، انتخاب می‌شوند و اسامی آن‌ها از طریق وب‌سایت بنیاد اطلاع‌رسانی خواهند شد.
ارسال نظر