سامانه مدیریت آموزشی بومی «بین‌جو» طراحی شد

نخستین سامانه مدیریت آموزشی بومی کشور بر پایه مدل یادگیری معکوس توسط دانش‌بنیان‌ها طراحی شد.

سامانه مدیریت آموزشی بومی «بین‌جو» طراحی شد

«بین‌جو» نام این سامانه دانش‌بنیان است که فضای نامحدود ابری را در اختیار اساتید، دانشگاه‌ها، مدارس، سازمان‌ها و نهادها قرار می‌دهد. آن‌ها با استفاده از این فضا، محتواهای ویدیویی و فایلی خود را به صورت دسته‌بندی شده و به تفکیک به مخاطب ارائه می‌کنند.

همچنین در این سامانه امکان اشتراک‌گذاری محتواها به وسیله QR کد چاپی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این سامانه چهارگانه است و شامل پلتفرم رویداد و جلسات آنلاین، سیستم مدیریت یادگیری، دوره‌های آموزشی و کانال محتوای مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش در دولت الکترونیک وزارت ارتباطات می‌شود.

ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از این محصول خلاق حمایت کرده است تا گامی برای توسعه مباحث آموزشی در کشور باشد. ارائه خدمات آنلاین برای ارتقای سطح کیفی آموزش کشور کاری است که این سامانه انجام می‌دهد.

کاربر با استفاده از این سامانه دانش‌بنیان می‌تواند رویدادها، جلسات و کلاس‌های آنلاین خود را با قیمت‌گذاری مشخص و حتی به صورت اختصاصی برای گروه خاص به صورت رایگان با ظرفیت بالا و امکانات روز دنیا برگزار کند.

همچنین یک سامانه یکپارچه مدیریت یادگیری با امکاناتی مانند برنامه‌ریزی دروس و اساتید و مدیران و کلاس‌های آنلاین، آزمون‌های آنلاین تستی و تشریحی، تعریف تکالیف و پروژه‌ها، رفع اشکال، تالارهای گفت‌وگو و کارنامه‌سازها در اختیار کاربران قرار دارد.

این سامانه امکانات دیگری از قبیل امکان ارزش‌گذاری و فروش محتواهای موجود در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. سامانه کلاس آنلاین، سامانه ارسال تکالیف، سامانه رفع اشکال، آزمون تستی آنلاین و آزمون تشریحی از دیگر امکانات در نظر گرفته شده برای بین‌جو است.

ارسال نظر