عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت: فیلتر کنند از کمیسیون خارج می‌شوم

عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی گفت به هیچ عنوان اجازه فیلترینگ و یا کاهش سرعت اینترنت را نخواهیم داد. اگر چنین مصوبه‌ای داشته باشیم، از حضور در این کمیسیون انصراف خواهم داد.

عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت: فیلتر کنند از کمیسیون خارج می‌شوم

احمد امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه پس از تدوین آیین‌نامه داخلی کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی، کلیات این طرح در کمیسیون به بررسی و رأی گذاشته خواهد شد، گفت: «ما در این کمیسیون به دقت مفاد طرح را بررسی خواهیم کرد. برخی از مواد طرح قبلی نیاز به تغییرات دارد.»

بیشتر بخوانید: در نشست کمیسیون ویژه طرح صیانت با حضور قالیباف چه گذشت؟

امیرآبادی ادامه داد: «مثلاً با وجود تحریم‌ها علیه ایران، امکان الزام به بازگشایی دفاتر شرکت‌های خارجی چون اینستاگرام و فیسبوک و … در ایران وجود ندارد. از طرفی هم نمی‌توان اجازه داد که این پلتفرم‌ها بدون توجه به قوانین کشور ما هر فعالیتی انجام دهند.»

امیرآبادی افزود: «فیلتر و مسدودسازی راه‌حل نیست، بلکه باید در کمیسیون مشترک به دقت این را بررسی کنیم و به یک راهکار عملیاتی برسیم.»

وی خاطرنشان کرد: «من به هیچ عنوان موافق انسداد شبکه‌های اجتماعی خارجی نیستم. بنده و بسیاری از مسئولان عالی‌رتبه هم عضو همین شبکه‌های اجتماعی هستیم که برخی از آن‌ها چون توییتر در ایران فیلتر هستند. وقتی مسئولان کشور هم در چنین شبکه‌ای فعالیت دارند واقعاً دلیل انسداد و فیلترینگ چیست؟ معنی ندارد.»

همچنین بخوانید: بررسی طرح صیانت تا قبل از نوروز 1401 به نتیجه می‌رسد

عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی تأکید کرد: «به هیچ عنوان اجازه فیلترینگ و یا کاهش سرعت اینترنت را نخواهیم داد. اگر چنین مصوبه‌ای داشته باشیم از حضور در این کمیسیون انصراف خواهم داد.»

ارسال نظر