این نمودار آغاز فیلتر اینستاگرام در ایران را نشان می‌دهد؟

آمار مقایسه «پینگ» اینستاگرام از آی پی ایران با بقیه کشورها، نشان می‌دهد که فیلتر اینستاگرام در ایران با روشی متفاوت آغاز شده است.

این نمودار آغاز فیلتر اینستاگرام در ایران را نشان می‌دهد؟

در نمودار پایین «پینگ» اینستاگرام از آی پی ایران با بقیه کشورها مقایسه شده است.

آغاز فیلتر اینستاگرام در ایران

نمودار پینگ چیست؟

«پینگ» معیار احتساب فاصله زمانی اتصال بین دو دستگاه در شبکه است. از طریق میزان پینگ، می‌فهمیم که چقدر طول خواهد کشید که یک بسته اطلاعات از سمت دستگاه هوشمند مانند کامپیوتر، به سمت سرور رفته و دوباره از آن مسیر برگردد.

همچنین بخوانید: سایه فیلترینگ بر سر کسب‌وکارها | کشمکش‌های اتحادیه و صاحبان کسب‌وکارها ادامه دارد

فیلتر اینستاگرام در ایران چگونه دارد اجرا می‌شود؟

مصطفی آرانی، روزنامه نگار، با اشاره به این آمار نوشت:

«به شما می‌گویند اینترنت مشکلی ندارد یا سرعتش کم نشده یا مشکل این است که شبکه خانگی را توسعه ندادیم ولی خوب می‌دانند چه کرده‌اند. اینستاگرام را این‌طوری دارند فیلتر می‌کنند. ‌خیلی ساده اگر بخواهم کاری که با اینستا کردند را توضیح بدهم: اتوبان سه بانده‌ای داریم به اسم اینترنت. کسانی که می‌خواهند به اینستا بروند را مجبور می‌کنند از یک باند بروند و هر روز در حال باریک کردن این مسیر هستند. با اینکه تعداد خودروهایی که می‌خواهند از این باند بروند زیادتر است. ‌نتیجه ترافیک زیادتر است و کند شدن ارتباط شما به سرورهای اینستاگرام و بازگشت دیتا از سروهای اینستا به موبایل‌های شما. اما وقتی که اعتراض کنید میزان سرعت در باندهای دیگر را به شما نشان می‌دهند و می‌گویند اسپید تست می‌گوید همه چیز نرمال است».

می‌توانید بخوانید: بخوانید: متن آخرین تغییرات طرح صیانت: کاهش سرعت اینترنت و محدودیت شبکه‌های مجازی خارجی

منبع: جماران

ارسال نظر