تعرفه تماس تصویری دقیقه‌ای 150 تومان است

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به اپراتورها اجازه داده است تا بسته‌هایی با تعرفه متفاوت برای این خدمت تعریف کنند.

تعرفه تماس تصویری دقیقه‌ای 150 تومان است

براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سقف تعرفه یک دقیقه تماس ویدئویی برای سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری 150 تومان است. این کمیسیون همچنین به اپراتورها اجازه داده تا بسته‌هایی با تعرفه متفاوت برای این خدمت تعریف کنند.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه بهمن‌ماه سال 1401، تعرفه خدمت مکالمه ویدئویی را تصویب کرد؛ خدمتی که پس از چندین وعده وزیر ارتباطات، سرانجام اواخر فروردین‌ماه امسال عملیاتی شد. درحال‌حاضر برخی از مشترکین همراه اول می‌توانند بدون نیاز به نصب اپلیکیشن خاصی، روی شبکه این اپراتور تماس تصویری برقرار کنند.

براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، سقف تعرفه یک دقیقه مکالمه ویدئویی (اعم از درون‌شبکه و برون‌شبکه) برای سیم­‌کارت­‌های دائمی و اعتباری برابر 150 تومان است.

در ماده 2 این مصوبه به دارندگان پروانه ارائه ‌دهنده خدمات تلفن همراه اجازه داده شده تا با رعایت مفاد این مصوبه و دیگر مقررات و شرایط مربوط، بسته­‌های مختلف تعرفه‌­ای را متناسب با نیاز مشترکین تعریف و ارائه کنند.

کمیسیون تأکید دارد اپراتورها حق ندارند برای تماس تصویری مبالغی تحت عنوان خدمت داده تلفن همراه دریافت کنند.

همچنین در ماده 4 این مصوبه، تعرفه اتصال متقابل مکالمات ویدئویی بین اپراتورهای مختلف 50 درصد «سقف تعرفه مکالمه ویدئویی» تعیین شده است.

در ماده پنج نیز آمده به شرط تفکیک درآمد خدمت مکالمه ویدئویی در صورت‌های مالی حسابرسی‌شده، رعایت الزامات مصوب کمیسیون و تأیید سازمان، حق‌­السهم دولت از درآمد ارائه خدمت مذکور تا انتهای سال 1403 معادل هشت درصد است.

هیئت وزیران نیز بنابر پیشنهاد ماده 5 مصوبه یادشده، در جلسه 21 اسفند‌ماه سال 1401 نیز حق‌السهم دولت از درآمد ارائه خدمت مکالمه ویدئویی را 8 درصد تعیین کردند.

گفتنی است بنابر اعلام وزیر ارتباطات برای راه‌اندازی این سرویس، تولیدکنندگان گوشی باید همکاری کنند؛ چرا که باید این قابلیت روی گوشی‌هایی که در ایران موجود است، فعال شود.

زارع‌پور همچنین اعلام کرد تحقق این موضوع در حوزه کاری آن‌ها نیست: «با تولیدکنندگان گوشی هم درحال رایزنی هستیم، اما در حوزه کاری ما نیست. از سوی وزارت صمت و وزارت امور خارجه درحال پیگیری هستیم که تولیدکنندگان خارجی این مدل گوشی‌ها، این قابلیت را فعال کنند.»

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر