وزیر ارتباطات: اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات با فیبر نوری اولویت ماست

وزیر ارتباطات اعلام کرد که در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش امضا شده است.

وزیر ارتباطات: اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات با فیبر نوری اولویت ماست

وزیر ارتباطات اعلام کرد که اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات از طریق فیبر نوری از اولویت‌های این وزارتخانه است. او همچنین گفت که در این زمینه با وزارت آموزش و پرورش نیز مذاکراتی انجام گرفته است.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم آغاز سال تحصیلی با حضور دانش‌آموزان در گفتگو با صداوسیما گفت: «یکی از طرح‌های ما فیبر نوری منازل و کسب‌کارها است. در ان زمینه هم تحت پوشش قراردادن مدارس نیز یکی از اولویت‌های ما است.»

او با اشاره به اینکه از اردیبهشت امسال تفاهم‌نامه‌ای توسط وزارت ارتباطت با آموزش و پرورش امضا شده است، ادامه داد: «امیدواریم تا آخر دولت بتوانیم مدارس شهری را از طریق فیبر نوری به شبکه ملی اطلاعات متصل کنیم. پوشش مدارس همزمان با تحت پوشش قراردادن استان‌های مختلف کشور به سرعت در حال پیگیری است.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا اعلام کرد که توسعه شبکه ملی اطلاعات به ۶۰ درصد رسیده است. او با اعلام اینکه پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها را تعریف شده تا رضایت کاربران نسبت به کیفیت و سرعت اینترنت افزایش یابد، نیز گفت: «با کار جهادی که انجام شده کار در بیش از ۳۰ شهر تمام شده است و بر اساس هدفگذاری هایی که داشتیم تا پایان سال ۸ میلیون خانوار را تحت پوشش فیبر نوری قرار می دهیم.»

وزیر ارتباطات درحالی از افزایش سرعت و کیفیت اینترنت سخن می‌گوید که علاوه بر یک‌ساله شدن فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی محبوب، کاربران همچنان در ساعاتی از شبانه‌روز نیز با اختلالات اینترنتی مواجه‌اند.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر