آشنایی با جام‌جهانی ورزش‌های الکترونیک

سازمان ورزش‌های الکترونیکی جهان، هر ساله مسابقات بین‌المللی را برگزار می‌کند که علاقمندان بازی‌های رایانه‌ای در آن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

آشنایی با جام‌جهانی ورزش‌های الکترونیک

به گزارش کلیک، کنوانسیون ورزش‌های الکترونیکی جهان که قبلا به عنوان جام‌جهانی ورزش‌های الکترونیک شناخته می‌شد، یک مسابقه بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای است. این سازمان هر ساله منتخبین بازی‌های رایانه‌ای را که در کشورهای خود مقام کسب کرده‌اند دور هم جمع می‌کند و در یک رویداد بین‌المللی، مسابقات مهیج و حرفه‌ای جهانی را برای بازیکنان و تماشاگران رقم می‌زند. این سازمان، نمایندگانی در سراسر جهان دارد که وظیفه آنان برگزاری بازی‌های محلی و اعزام قهرمانان به مسابقات جهانی است که نماینده رسمی eswc در ایران شرکت مکعب، برگزار کننده لیگ بازی‌های رایانه‌ای در کشور است.

ESWC در اصل توسط شرکت فرانسوی، Ligarena، که قبلا رویدادهای کوچک شبکه محلی در فرانسه تحت نام شبکه آرنا برگزار می‌کرد، آغاز شد. این شرکت در سال ۲۰۰۹ توسط شرکت فرانسوی Oxent خریداری شد و در سال ۲۰۱۲ نیز به آژانسی مختص ورزش‌های الکترونیکی جهان تبدیل شد. Ligarena از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ مجموع جوایزی به ارزش یک میلیون و ۷۲۱ میلیون یورو بین قهرمانان توزیع کرده‌است.

ESWC یک رویداد مسابقات الکترونیکی بین‌المللی پیشرو است. این مسابقات هر سال در ۵ قاره جهان برگزار می‌شود و طی ۱۳ سال اخیر تلاش داشته‌است تا در جهت ارتقای وزرش‌های الکترونیک در سطح جهان گام بردارد.

استقبال خیل علاقمندان به این رقابت‌ها به قدری زیاد است که صدها هزار نفر تماشاگر از سراسر دنیا با حضور در پاریس و با پرداخت هزینه، اقدام به تماشای این رقابت‌ها می‌کنند و میلیون‌ها نفر نیز با کمک شبکه‌های تلویزیونی در سراسر جهان به صورت زنده، پیگیر و بیننده جام‌جهانی ورزش‌های الکترونیک هستند.

آمارهای موجود حاکی از آن است که تنها در سال ۲۰۱۲، مسابقات جام‌جهانی ورزش‌های الکترونیک بیش از ۱۰۰۰ ساعت پخش تلویزیونی در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا را به خود اختصاص داد. هم‌چنین آمارهای گوگل بیش از ۸ میلیون صفحه اینترنتی را ثبت کردند که به رویداد جام‌جهانی ورزش‌های الکترونیک اختصاص داشتند .امسال نیز مسابقات انتخابی برای جام‌جهانی ورزش‌های الکترونیک در پاریس، توسط شرکت مکعب و با حمایت بنیاد بازی‌های رایانه‌ای در تاریخ ۱۳ شهریور ماه در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت www.Cgame.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر