جی پی مورگان «نخستین بانک متاورس در جهان» شد

بانک جی‌پی‌ مورگان با توجه به قابلیت درآمد هزار میلیاردی سالانه در متاورس، یک سالن مجازی در دیسنترالند خرید و به نخستین بانک متاورس در جهان تبدیل شد.

جی پی مورگان «نخستین بانک متاورس در جهان» شد

افتتاح نخستین بانک متاورس در جهان

«جی‌پی مورگان» بزرگ‌ترین بانک ایالات متحده آمریکا با خرید یک سالن مجازی در دیسنترالند به اولین بانک متاورس جهان تبدیل شد و گامی بزرگ در جهت سرمایه‌گذاری در صنعت متاورس برداشت.

این بانک، سرمایه‌گذاری در صنعت متاورس را فرصتی هزار میلیارد دلاری نامید و به عنوان در اولین قدم برای سرمایه گذاری، یک سالن مجازی در دنیای واقعیت مجازی شرکت دیسنترالند خریداری و افتتاح کرد.

این سالن در مرکز خرید metajuku در دیسنترالند قرار دارد. نام این سالن onyx است و گزارش‌ها و ارائه‌های زیادی در مورد صنعت بلاکچین در این سالن انجام می‌شود.

بیشتر بدانید: زمین مجازی متاورس | اوج گرفتن بازار املاک و مستغلات در متاورس

در آخرین گزارشی که در این سالن ارائه شد، آمده است:

«احتمالا در سال‌های آتی، متاورس در همه بخش‌ها نفوذ می‌کند و این یک فرصت هزار میلیارد دلاری در سال است. در حال حاضر ۵۴ میلیارد دلار در سال برای کالاهای مجازی هزینه می‌شود و این مقدار دو برابر مبلغی است که مردم برای خرید موسیقی هزینه می‌کنند.»

افزایش استقبال از صنعت متاورس به این دلیل است که برندهای خاص از این تکنولوژی استقبال کردند. آدیداس، نایک، گوچی و سامسونگ گام‌های بلندی در این مسیر برداشتند.»

جالب است بخوانید: لباس‌‌ها از زبان NFT با ما سخن می‌‌گویند

«دیزنی» هم امروز برای بخش متاورس خود مدیر تعیین کرد.

اگرچه متاورس آینده روشنی دارد، اما جی‌پی مورگان گزارش داد که در این تکنولوژی خیلی از موضوعات باید رفع و حل شود. مثلا آواتارهای متاورسی به واقعیت شبیه نیستند و این سیستم باگ‌های زیادی دارد.

بیشتر بدانید: چگونه در متاورس سرمایه گذاری کنیم؟ روش‌های مختلف سرمایه گذاری در Metaverse

منبع: تجارت‌نیوز

ارسال نظر