آشنایی با دکوراسیون خانه مریخی مارشا + عکس

خانه مریخی مارشا با معماری و دکوراسیون جذاب و منحصربه‌فرد خود، حس زندگی روی سیاره سرخ و اقامت در فضا را به افراد القا می‌کند.

آشنایی با دکوراسیون خانه مریخی مارشا + عکس

سفر به فضا و اقامت انسان‌ها در آن، آنقدر جدی است که سرمایه‌گذاری علمی و مالی شرکت‌های های‌تک را به خود جلب کرده است.

یکی از پروژه‌های موفق اقامت در مریخ ، مارشا است که طراحی داخلی آن دیدنی است.

به زندگی کردن در مریخ فکر کنید و ببینید آیا تمایل دارید آنجا ساکن شوید؟ اقامت در یک مارشا (زیستگاه مریخی) که بیشتر شبیه یک کوزه یا یک گلدان است، آن هم روی سیاره سرخ، می‌تواند هیجان‌انگیز باشد!

خدا را چه دیدید؛ شاید روزی نه چندان دور، سرعت و امنیت سفرهای فضایی آنقدر پیشرفت کرد که می‌شد برای تعطیلات یک سفر به همسایه زمین را برنامه‌ریزی کرد.

دانشمندان و شرکت‌های معماری و حمل‌ونقل و غیره مدت‌هاست به این فکر افتاده‌اند و به صورت جدی روی پروژه اقامت در مریخ کار و سرمایه‌گذاری کرده‌اند. ناسا به شرکت معماری AI Space Factory، یک جایزه 500 هزار دلاری داده و طرح آن‌ها را برای اجرا در مریخ در نظر گرفته است.

کارخانه فضایی ای‌آی، با استفاده از چاپ سه‌بعدی و مواد موجود در مریخ، برای ساخت خانه‌هایی چندین طبقه اقدام کرده است.

این خانه‌های کوزه‌ای‌شکل، طراحی داخلی چندمنظوره و شیکی دارند. می‌توانید در یک مارشا که مساحت چندانی هم ندارد، زندگی کنید، کار کنید و بازی کنید.

نورگیر که در قسمت بالایی سقف نصب می‌شود، به شما این امکان را می‌دهد که به آسمان پرستاره خیره شوید یا در نور خورشید شکسته شده در جو نازک مریخ غرق شوید و خیال‌پردازی کنید.

این نورگیر، روشنایی طبیعی این سازه ۴.۵ متری را نیز تامین می‌کند تا برای زندگی افرادی که در مریخ مستقر می‌شوند خوشایند باشد.

خانه مریخی مارشا

در نزدیک‌ترین حالت، سیاره همسایه در فاصله ۵۶ میلیون کیلومتری از ما قرار دارد. حمل‌ونقل لوازم به آنجا تقریبا 5 هزار دلار به ازای هر نیم کیلو (وزن) هزینه خواهد داشت و با استفاده از فناوری فعلی، حداقل شش ماه طول می‌کشد.

بنابراین باید اولین سفر خود را بسیار مجهز برنامه‌ریزی کنید.

البته مارشاهای مریخ به نوعی طراحی شده‌اند که اکثر نیازهای ما مسافران را پاسخگو باشند. رویکردی به نام استفاده از منابع درجا این اطمینان را به ساکنان جدید مریخ می‌دهد که «لازم نیست همه‌چیز را با خود بیاورید.»

خانه مریخی مارشا

کارخانه فضایی ای‌آی هر اقامتگاه را یک «کندو» نامیده که می‌تواند چهار فضانورد را در خود جای دهد.

طراحی عمودی این ساختمان‌ها محدودیت‌های جوی مریخ را در ساخت آن به حداقل رسانده است. این کندوهای استوانه‌ای‌شکل شامل یک پوسته بیرونی هستند که به سطح سیاره متصل شده است تا در برابر بادهای شدید از ساکنان خود محافظت کند.

یک پوسته داخلی که فضاهای زندگی را در خود جای داده، چهار طبقه دارد: با یک آزمایشگاه مرطوب در طبقه اول، آشپزخانه و آزمایشگاه خشک در بالا و دو طبقه بالاتر برای تفریح و خواب.

اتاق خواب‌ها نیز مانند لانه‌های زنبورها مجزا طراحی شده تا حریم خصوصی افراد محفوظ بماند.

دکور داخلی مارشا با استفاده از رنگ‌های روشن و فضاهای تفکیک شده به ساکنان آن حس آرامش و امنیت می‌دهد و جالب اینجاست که این شرکت نمونه کندو شکل و مشابه مارشا را برای سیاره زمین نیز طراحی کرده و پیش از سفر به فضا می‌توان از کم‌وکیف زندگی در این اقامتگاه مطمئن شد!

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر