تولید کیت ایرانی تشخیص همزمان بیماری‌های انسان و دام در ترکیه

خط تولید کیت تشخیص همزمان بیماری‌های انسان و دام که در یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی به تولید رسیده است، با امضای قراردادی قرار است در کشور ترکیه راه‌اندازی شود.

تولید کیت ایرانی تشخیص همزمان بیماری‌های انسان و دام در ترکیه

دکتر محمدعلی صارمی، رئیس هیئت مدیره یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه دارویی در حاشیه رویداد Tim2023 در جمع خبرنگاران گفت: موضوع قرارداد امروز این شرکت با کشور ترکیه در رویداد Timدر حوزه انتقال فناوری به این کشور است و طی آن قرار است فناوری‌ را که ما به آن دست پیدا کرده‌ایم، در ترکیه به تولید برسانیم.

وی زمینه تحقیقاتی این شرکت را تولید کیت‌های دامپزشکی با فناوری‌های جدید دانست و اظهار کرد: این محصول دارای کیفیت جهانی و قیمت تمام‌شده بسیار پایینی است.

رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش‌بنیان، تأکید کرد: تحقیقات آزمایشگاهی این کیت، نهایی و استانداردهای اروپایی آن نیز دریافت شده است و با قراردادی که در این رویداد به امضا رسید، خط تولید آن در ترکیه راه‌اندازی می‌شود.

به گفته وی، این محصول طبق برآوردها در سال ۲۰۲۳ بالای ۵ میلیون دلار ارزآوری برای کشور دارد.

این محقق با تاکید بر اینکه نمونه خارجی این محصول به صورت محدود در کشورهای پیشرفته از جمله آمریکا تولید شده است، ادامه داد: این محصول در بازار ایران وجود نداشته است.

صارمی گفت: کار این کیت، تشخیص همزمان بیماری‌های حوزه دامپزشکی و انسان است و قادر است با یک آزمایش ۱۶ بیماری را تشخیص دهد.

به گزارش ایسنا، نشست سرمایه‌گذاری Tim2023 از روز گذشته، ۸ اسفند در پارک فناوری پردیس آغاز به کار کرده است و تا امروز ادامه دارد.

منبع: آخرین خبر

ارسال نظر