آیفون تاشو اپل ظاهراً برای محافظت در برابر سقوط به‌طور خودکار بسته می‌شود

براساس پتنت اپل، آیفون تاشو دارای سنسوری خواهد بود که سقوط دستگاه را تشخیص می‌دهد و با بسته شدن خودکار از آن محافظت می‌کند.

آیفون تاشو اپل ظاهراً برای محافظت در برابر سقوط به‌طور خودکار بسته می‌شود

اپل همچنان در حال توسعه آیفون تاشو خود است و اکنون گزارش جدیدی براساس یکی از پتنت‌های آن شکل گرفته که توضیح می‌دهد غول فناوری به دنبال راه خلاقانه‌ای برای محافظت بهتر از دستگاه خود در برابر سقوط است.پتنت اپل با نام «دستگاه نمایشگر خود جمع شونده و تکنیک‌هایی برای محافظت از صفحه با استفاده از تشخیص سقوط» در وب‌سایت اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ثبت شده است. اپل در آن به‌طور خلاصه توضیح می‌دهد که آیفون تاشو دارای نوعی حسگر مانند یک شتاب‌سنج است که از آسیب دیدن صفحه نمایشگر آن جلوگیری می‌کند. در واقع دستگاه اگر تشخیص دهد که در حال سقوط است، حسگر یک «مکانیسم ضامن قابل تنظیم الکترونیکی» را برای بستن سریع گوشی فعال می‌کند.

جلوگیری از آسیب نمایشگر آیفون تاشو در هنگام سقوط

اپل در پتنت خود توضیح می‌دهد که «حتی تا کردن نمایشگر دستگاه تا زاویه‌ای کمتر از 180 درجه می‌تواند تا حدودی از دستگاه محافظت کند». با این وجود، به جای اینکه ضربه مستقیماً به نمایشگر دستگاه وارد شود، به لبه‌های آن فشار خواهد آورد.نکته دیگری که اپل در این پتنت به آن اشاره کرده، لولای دستگاه است. آیفون تاشو ممکن است از دو نمایشگر مجزا تشکیل شده باشد که به جای داشتن یک لولای معمولی در وسط دستگاه، هنگام باز شدن به یکدیگر متصل می‌شوند. بنابراین وقتی صفحه گوشی بسته می‌شود، صفحه بالایی از پایین جدا می‌شود که این امر باعث محافظت بیشتر آن می‌شود. با این حال، در این سند نحوه کارکرد آن به‌طور دقیق مشخص نشده است.بخش بزرگی از این سند در مورد قابلیت‌های آیفون تاشو صحبت می‌کند. برای مثال، حسگر سقوط دستگاه ممکن است از «شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، قطب نما و اجزای دیگری» تشکیل شده باشد که با کمک آن‌ها حرکت دستگاه تشخیص داده می‌شود. نکته مهم برای اپل این است که مکانیسم‌های داخلی دستگاه بتوانند به‌درستی تشخیص دهند که سرعت سقوط آن چه زمانی از یک آستانه از پیش تعیین‌شده بیشتر می‌شود تا بتواند به‌طور خودکار بسته شود.تاکنون گزارش‌های مختلفی درباره آیفون تاشو منتشر شده است. برخی شایعات به عرضه این دستگاه در سال 202 5 اشاره دارند و در برخی دیگر گفته شده که احتمالاً حدود 2500 دلار قیمت خواهد داشت. همچنین یک مهندس چینی در آبان امسال اولین آیفون تاشو جهان را با قطعات سفارشی و یک لولا از موتورولا ریزر ساخته بود.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر